Pogledaj jedan post
Old 01.10.2012., 21:46   #18
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam i sama više puta posumnjala o eventualnom postojanju kortikosteroida u kremi.
Ali zar OTC pripravci ne prolaze nekakvu kontrolu prilikom stavljanja na tržište?
Po toj logici bi se male količine kortića mogle dodavati u svaku kremu za lice sa fantastičnim učinkom?

Postoji li mogućnost nekakvog testiranja kreme na prisustvo kortikosteroida?
Na službenoj web stranici predočeno je testiranje na kortikosteroide na institutu u Koelnu, koje je potvrdilo da nema kortikosteroida.
Kod nas analiza nije rađena, ili barem nama nisu dostupni podaci.
Kreme prolaze analizu mikrobiološke i zdravstvene ispravnosti ( gljivice, bakterije, teški metali).

Naravno da mi u ljekarnama moramo vjerovati deklaracijama, u protivnom bi svaki proizvod bio pod sumnjom, a tako ne bismo mogli raditi.

Međutim, u slučaju ove kreme mene( i mnoge kolege) smeta što se proizvod deklarira kao potpuno prirodan, a u priloženoj uputi iz sastojaka vidimo da to nije točno.
I na ovoj temi vidimo da ga roditelji koriste i za malu djecu, a sastojci koji su prisutni i deklarirani nisu poželjni,osim pod kontrolom liječnika.
Istina je da krema nakon par mazanja uspješno riješi simptome dermatitisa , psorijaze i općenito kožnih problema.
Djeci se olako preporučuje, a preporuke najčešće kolaju između roditelja, prijatelja, a ima i liječnika koji su čuli da je dobra, pa mami vele da kupi pa nek proba ( ili tati-svejedno). Tada nastupamo mi, pa ispada da proturječimo liječniku.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom