Pogledaj jedan post
Old 13.08.2011., 05:01   #17
Quote:
bezbriga kaže: Pogledaj post
kao svaka roba tako stanovi imaju svoju cijenu.
mi ovdje možemo pričati ovoliko ili onoliko ali prava cijena je ona koliko zaista možeš dobiti a tebi ako nije sila čekaj pravoga kupca možda netko naleti.
koliko si ti platio nije više bitno sada su cijene ovakve kakve jesu,zapravo svatko će gledati novogradnju prije nego starogradnju.
zlatna vremena gdje je zgrada već prodana a tek su dvije lopate zakopane odavno su iza nas,ponuda je nadmašila potražnju, ne možemo mi toliko kupiti koliko stanova ima.
ovako prema cijeni bez poznate kvadrature nećeš dobiti više od 100.000€ jer ljudi kupuju kreditom i to je nekakav maksimalac za prosječan džep.
Na žalost fora je u tome da prije par godina ljudi su skužili da ako sagrade jednu zgradu i prodaju stanove u njoj, da su osigurani za čitav život, tako da se desio boom investitora u zgrade koji su išli za "lakom zaradom"..

Sad oni žanju probleme da im nije lako prodati toliki broj stanova, jer ih jednostavno ima previše i precjenjeni su, a ljudi su sve siromašniji. Rijetko tko si uopće može priuštiti kredit od 100 tisuća eura za stan. A ako je samo jedna plaća, da i ne govorim! A ljudi i dobivaju lako otkaze, pa ne mogu plaćati ni ratu kredita. Mnogo je problema, tako da meni nije uopće ni jasno, kako netko može jednostavno otplatiti stan koji košta 170 tisuća eura! Za stan od 170 tisuća je rata kredita čak 1000 eura na 30 godina, a banke daju ratu jedino ako je plaća veća za 2/3 od kredita, što bi značilo da bi takvu ratu mogao uzeti jedino netko tko ima plaću od 3 tisuće eura!

( ili dvoje koji imaju natprosječne plaće od 10 tisuća kuna).

Što znači da njemu treba ili bogataš ili imućniji ljudi za kupovinu takvog stana! Jer plaća od 22 tisuće kuna uistinu jest bogataška danas u Hrvatskoj, a one od 11000 su itekako dobrostojeće.
Perica79 is offline