Pogledaj jedan post
Old 01.09.2012., 13:45   #20
merhaba svima koji su se tek pridružili i koji će se tek pridružiti.

mrvice, pa to zaista ima milijun kojekakvih serija! treba se probiti kroz tu šumu. što se tiče one liste, baš zanimljivo. znači OBGZK je najuspješnija serija, potom ide MY, a ipak dosta iza je FSN (govorim za ovu platiša-grupu tj. A/B). u total grupi je na 2. mjestu FSN i tik do nje MY. iznenađena sam da je K/G na 9. poziciji kod platiša, a u totalu serije uopće nema! kakva je to serija "yalan dunya"? odmah iza fatme? nikad čula

ribice, meni je ovo u vezi turizma zaista fasicnantana podatak. našla sam i prigodan članak u vezi toga OVDJE. kaže da je broj turista iz arapskih zemalja porastao za 50%, usprkos strogom viznom režimu, a sve zahvaljujući TR serijama.

halite, nisam ni ja nikad čula, nego vidjela na onoj listi. inače, MINT Productions znači "MadeInTurkey Productions". što se tiče slobodnijih scena, znam da je bila velika rasprava oko prve bračne noći u ASI, mislim, razvrat na kvadrat.

seeni, onu seriju sam pogledala 1. epku, malo mi je više kao komedija čudim se da će OD biti dio te serije. 80% gledanost, ajme meni, to će biti teško prešišati.

... u OVOM članku Tarık Pabuccuoglu kritizira komercijalizaciju serija, ljudi ne idu u kazalište, a od 120 serija koje krenu, samo mali broj opstane, a što se dešava sa ekipom (oko 50 ljudi), ništa, ostanu bez posla.

.. još nešto smo davno komentirali, naime, produkcijske kuće mogu aplicirati i na subvencije, ali ih to obvezuje na određene stvari. tako je negdje pisalo da žele podići razinu svijesti o leukemiji u TR, pa mnoge serije taj element ubacuju u scenarij jer iz određenog fonda dobiju lovu, za uzvrat moraju progovoriti o toj bolesti. tako u OVOM članku pišu o podizanju svijesti u vezi zemljotresa kroz prikaz u seriji MY. ne govori se da je ministarstvo sufinanciralo tako nešto, ali ipak vjerujem da je TIMS dobio lovu iz nekog fonda.

Quote:
Turkish TV series are set to participate in a new campaign from the Urban Planning Ministry to raise earthquake awareness by including scenes that illustrate the dangers of temblors in the country, daily Hürriyet reported today.

As part of the campaign, “Muhteşem Yüzyıl” (Magnificent Century), which follows the intrigues of the harem during the reign of Süleyman the Magnificent, will reportedly be asked to include a dramatization of the 1509 earthquake in Istanbul that killed 13,000 people, according to daily Akşam.

National and regional private broadcasts, as well as state TV and radio stations, will air at least 90 minutes a month of programming that educates the public on subjects such as urban transformation and how to reduce disaster risks.

The ministry will also open Facebook and Twitter accounts to provide up-to-date news about urban transformation and studies about seismic zones, according to reports.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 01.09.2012. at 13:53.
Mina is offline  
Odgovori s citatom