Tema: Telepatija
Pogledaj jedan post
Old 15.03.2004., 00:20   #14
Quote:
Tadmor kaže:
Dozvoli mi da te upitam, da li ti znas o cemu ovdje pises?
To o mislima i elektricnom impulsu je potpuni apsurd, jer misli sa impulsima nemaju bas puno veze u tome smislu kao sto ti to prikazujes. Elektricni potencijali stanica su elektricni potencijali, pa nisu misli, jer ih i biljni i zivotinjski svijet posjeduju. U kolikoj mjeri pak misli i elektricni potencijali interagiraju, to jos nikom nije uspjelo pokazati a jos manje dokazati.

Znanost zna, kako duh djeluje na materiju, ali na zalost ne zna, kako bi materija djelovala na duh!
Naime, duh djeluje na materiju preko informacije.
A ti meni pokazi modus transformacije elektricnih impulsa u misli, koje su moras priznati nematerijalne. Inace bi nasi domovi bili puni misli od zarulja i elektro-aparata koje posjedujemo, a vidis nisu. Cak ni Computeri to ne mogu. Bez programa nece nista nastati, pa makar ga ti non-stop drzao na "elektrici". Da li razumjes?
Pokusaj, cekam na odgovor!
T.

Cuj, Secu... sorry, Tadmor, aj ne seri!

Mislim, oprosti, nikom drugom ne bih tako odgovorio, ali posto poznajem tvoj stil rasprave, nista bolje i ne zasluzujes.

Sto se tice ono malo nepreseravanja koje se moze iscijediti iz tvog teksta, evo komentara.


Elektricni impulsi predstavljaju misli covjeka. To JE dokazano (ako ne vjerujes, pusti malo struje kroz sljepoocni rezanj; da vidis kako ce ti se misli promijeniti; cisti utjecaj materije na "duh"). Nije sigurno gdje se nalazi i kako je pohranjena covjekova memorija, to je jedino, ali i tu se radi samo o pitanju vremena.

Drugo, (iako znam da je ovo bacanje rijeci u prazno u tvom slucaju) prije nego kazes nesto tipa "da li ti znas o cemu ovdje pises?" razmisli malo o vlastitim rijecima. Zadnji put kad sam provjerio, biljke nisu imale zivcani sustav, a zivotinje IMAJU misli. Kad te pas pogleda trazeci da ga izvedes u setnju, do toga ga je dovela MISAO. Ne nuzno inteligencija, ali misao da.

Trece, za kompjuter cemo se valjda sloziti da se sastoji od elektricnih impulsa i da je to to. A iako upalis hrpu zarulja, fen, radio, TV, hladnjak, grijalicu ili bilo sto drugo pored njega, on nastavlja raditi. Ne smeta mu. A ocekujes da bi mozgu trebalo smetati... zasto?

I jos nesto... ako pokusavas usporediti kompjutorske programe, tj. software sa covjekovim mislima, trebao bi znati da to tjera vodu na moj mlin. Upravo je software elektricni impuls.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom