Tema: Švicarska
Pogledaj jedan post
Old 02.03.2009., 23:46   #1128
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
ma, da, kazu. tko kaze, sviceri?

poznajem svicarsku od kada sam dijete. standard se srozao. nekada nisi mogao vidjeti papiric na cesti, mogla sam ostaviti bicikl tjednima nezakljucan pred ulazom, nitko ga nije dirao. prije nekoliko godina su mi ukrali 3 bicikla, i to zakljucana lokotom. mislim da je najbolje dozivjeti neku drzavu ne kao turist, nego zivjeti u njoj. turisti imaju lazni dojam, jer sviceri vole ostaviti izvana uglancano, a unutra trulo, kaoticno, ili bolje reci-"ne znas tko pije, tko placa". klosare ovdje neces vidjeti, ne zato jer ih nema, niti zato sto se netko brine za njih, vec zato sto ih strpaju, vecinu na psihijatriju. uglavnom to radi policija, ne zato jer se oni brinu za jadne klosare, vec zato sto imaju takvu politiku. a onda se psihijatrija mora bakcati kamo s njima. drugim rijecima, omiljeni posao svicera je: muko moja prijedji na drugoga (samo da nije moj problem). kao sto vidis, mnoge stvari su fake, mada se na prvi dojam tako ne cine. izvana uljepsano, a unutra trulo, ili natrulo.

Odmah da kazem Svica mi se svidja geografski odnosno fizicki,alpe i to,planine,jezera,pasnjaci,to je sjajno,ali kad kazes da je trula iznutra onda se moramo nad tim zamisliti mi koji idealiziramo Svicu kao drzavu.Da o sumnjivom porijeklu novca koji pociva u bankama ne govorimo,zbilja trulo iznutra.Moral nije nesto cime se tamo mogu podiciti.
emerge is offline  
Odgovori s citatom