Pogledaj jedan post
Old 18.09.2010., 16:47   #5742
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, draga virtuelana porodico!

Ispadoh ja neki ranoranilac, kad vas od jutros nema.

Betili, za nas i za tebe (nasu trudnicu) je ono vazna vest, makar se Pero i zezao . Samo ti pisi i dalje, bolje tako, nista ne treba da te bude stid.

Inace, Viktorija, Betili ti je lepo opisala lumbalnu, a meni je hematolog radio analizu kostane srzi, ali je vadio iz grudne kosti. Dosla ja kod njega, sa rezultatima -bili jako niski trombociti, on gleda, gleda...pa pita- Jel' neko dosao sa vama? Kazem, -Tu mi je muz, ceka u hodniku. -Dobro, lezite ovde, zavrnite dzemper i brus na gore, sestro, drzite joj glavu.
Nista ne progovarajuci, namaza iznad grudi jodom onu grudnu kost, uzede neki veliki spric kao vadicep, malo je vrteo, izvadio parcence i kroz istu spravu ugurao neki spric kojim je uzeo tecnost. Ja gledam-ko da su me oteli Vanzemaljci-samo sto doktor i sestra izgledaju normalo, nista od onih cudnih glava, ociju i pipaka umesto prstiju. Nista ne boli. Obrisa mi sestra jod, navuce brus i dzemper(koje nisam ni skidala) i krene taj divni doktor da prica-Ma da sam Vam rekao dodjite za nedelju dana da uradimo punkciju kostane srzi, Vi bi ste se premisljli, znojili,plasili, ovako... (Inace, on se zove Ivo Elezovic, profesor je i radi u krugu bolnica Klinickog centra Instituta za hematologiju-ovo za info. ako nekom treba). Tada je iz tih analiza video mnogo toga, tu se vidi i sta prouzrukuje trombocitopeniju, i svasta jos nesto, izmedju ostalog, on je prvi nasao lupus celije(stanice) i dao tu dijagnozu! Eto, draga Viktorija i svi drugi-stvarno, barem ovo sto su meni radili, nista ne boli!!! I ja sam posle samo mirovala taj dan kod kuce i bilo je sve OK.

Leeloo, za sluzokozu je odlican vit. C, kad mi podje krv iz nosa odmah ga popijem. Kod nas su promene i na kozi i sluzokozi i na zilama, da se nadovezem na Pera, postaju tan je i krute... Takodje, kantarion ulje je odlicno za istu stvar, namazati na mestu gde treba i brze zaceli.

Pozdrav svima

Draga Iva 64,
preznojala sam se dok sam citala tvoj post. Kada si pocela, uzeli spric, burgijanja...... umalo da se srusim (a sada se smejem samoj sebi). Verujem ti da ne boli ! Jbg.kada nikog ne boli nece ni mene. Ja sam ti nesto sva svilena.... odn.kilava na bolove.
Puno pozdrava i jedno veliko HVALA !!!
Viktoria 51 is offline