Pogledaj jedan post
Old 08.03.2007., 21:33   #2
Zakon o sigurnosti prometa na cestama kaže:

članak 222.
(3) Vozačka dozvola izdaje se s rokom važenja do 80. godine života vozača, a mijenja se svakih 10 godina.

članak 309.
(1) Vozačke dozvole izdane sukladno važećim propisima zamijenit će se u roku od pet godina od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

(2) Prilikom zamjene vozačkih dozvola vozaču koji ima vozačku dozvolu A, B,C,D i E kategorije, pored tih kategorija ovjerit će se i A1, B+E, C1+E, C+E i D+E kategorija.

(3) Prilikom zamjene vozačkih dozvola izdanih na rok od 65 godina vozaču će se izdati vozačka dozvola na rok od 80 godina ukoliko ne postoji ograničenje u uvjerenju o zdravstvenoj sposobnosti za vozača motornog vozila.


A na stranici od mup-a (http://www.mup.hr/46.aspx) piše još:

Zamjena vozačke dozvole (promjena podataka, popunjenost)

1. Zahtjev se podnosi na propisanom obrascu – obrazac br. 2, u policijskoj upravi, odnosno postaji prema mjestu prebivališta.
2. Uz zahtjev se prilaže:
1. 35,00 kn u državnim biljezima;
2. dvije fotografije veličine 30x35 mm;
3. uplatnica na iznos od 35,00 kn na račun MUP-a za obrazac vozačke dozvole;
4. osobna iskaznica.


Dakle, koliko ja vidim za zamjenu nije potrebno priložiti lječničko uvjerenje? A ono gore iz zakona, kolko sam ja čuo, u praksi znači ovo: 5 godina od stupanja novog zakona na snagu (dakle do 8. mj. 2009) će svi morati sa starih prijeći na nove vozačke, koje se izdaju na rok od 10 godina i nakon toga se produžuju, ali bez lječničkih svjedodžbi. Barem tako ja imam, kad mi je istekla ona dvogodišnja dobio sam na 10 god i nisam morao nikakvu lječ. potvrdu nositi, i rekla žena na šalteru da za 10 god dođem opet da ju opet produlje

Zašto bi nosio slike sa naočalama, ako ti nigdje na vozačkoj ne piše da moraš nositi naočale?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom