Pogledaj jedan post
Old 14.05.2011., 10:31   #32
Quote:
Pisces10 kaže: Pogledaj post
Zna mi se dogoditi da mi netko u društvu nešto "spusti"...i čak se znam nasmijati na vlastiti račun kad je to simpatično i kad nije zlonamjerno. Nažalost, puno puta je to tako zlobno i nisko da ostanem šokirana.

Uglavnom, nekad i vratim istom mjerom, npr. frendici, a onda se ona vidno uvrijedi, mislim, ako možeš druge prcati, prihvati šalu i na svoj račun. Strašno A meni još bude i žao, zato jer nikad ne bi ljudima nabijala komplekse ali kad si već tražila...
E sad, da li to ljudi rade da bi se osjećali bolje (tlačenje slabijih) ili šta?
Mislim, već sam pomalo i frustrirana a ne želim se pretvoriti u takvu osobu. Znam da je problem što sam ja laka meta---nemam "jezičinu" i dosta toga prešutim umjesto da kažem šta mi smeta (a ako i kažem ispadnem uvredljiva).
Dakle, kako vi reagirate na to i kako se najbolje postaviti? Ili i vi to radite i ne mislite da je nešto loše?
Mislim da se to pretjerano spuštanje zna dogoditi svima. Meni je puno pomoglo kad sam shvatila da je pravi razlog moje frustracije taj što ja ne pokažem koliko me to povrijedilo i tražim opravdanja zašto to nema smisla raditi (neće se ta osoba promijeniti, nema smisla itd) i onda ostanem sama sa svojim lošim osjećajima koje gutam.
Još ako uzvratim istom mjerom pa ta osoba pokaže svoju uvrijeđenost moja frustracija se podupla. Jer ta osoba pokaže kako ju je to pogodilo i bezobrazna je i sve a ja sama sebi to ne dopuštam i još se osjećam krivom ako uzvratim. To je meni najveći problem u tome svemu bio. Sad radim na tome da ma koliko neugodno na prvu bi bilo meni pokazati osjećaje to ipak napravim kada me netko povrijedi. I osjećam se bolje. Ti ljudi i dalje to rade, ako rade previše drastično srežem druženja, ako povremeno ja ih mogu tolerirati i prihvatiti.
147 is offline  
Odgovori s citatom