Pogledaj jedan post
Old 28.11.2011., 19:44   #408
...

Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam pitati zna li netko neku državnu opću gimnaziju U Zagrebu u kojoj VEĆINA profesora radi korektno, recimo da ima najviše jednog profesora zbog čijeg se predmeta mora ići na instrukcije jer se na tim satima ništa ne nauči. U kojoj se nastava ne svodi isključivo na prepričavanje i diktiranje istih sadržaja koji postoje u udžbenicima. U kojoj postoji i sistematizacija i ponavljanje gradiva i učenicima se točno objasni što se očekuje od njih za koju ocjenu. U kojoj se poštuju Pravilnik o ocjenjivanju i ostali pravilnici i zakoni. Molila bih svježije podatke jer su se stvari posvuda dosta pogoršale zadnjih godina.
Pozdrav,malo da se uključim u ovu temu jer sam radio u privatnj gimnaziji,i to izglada u ovoj prozvanoj koja je na prvoj maturi imala bolje rezultate od većine državnih škola..i pripremao matematiku za državnu maturu te godine..ne radim tamo od kraja pretprošle školske godine..

Naime,najveći problem većine privatnih škola je u sastavu razreda,jako loše predznanje,većina se u privatne gimnazije upisuje jer sa svojim uspjehom u osnovnoj školi se ne mogu upisati niti u jednu državnu gimnaziju,a s druge strane su klinci imućnih,poznatih ljudi,kojima bi bilo ispod časti da im djeca idu za kuhara,konobara,itd..ne podcjenjući ta zanimanja...i onda se upisuju u privatne gimnazije gdje imaju siguran prolaz,većina se vuče iz godinu u godinu s slabim ocjenama i onda se odlučuju za privatne fakultete na kojima su prijemni ruku na srce smiješni,ili niža razina matematike na državnoj maturi,i ljudi završe u konačnici fakultet,a da s druge strane nemaju ili imaju mizerno znanje..dovoljno da kažem zadnje godine kad sam radio u toj školi od 54 učenika prvih razreda u 8 i 7 razredu niti jedno nije imalo 5,njih par 4 iz matematike...svi ostali 3 i 2..
S druge strane mislim da organizacijski i nije tako loše organizirano,ali da se u takvu školu upisuju klinci s odličnim uspjehom,a ne ko stigne i ko može platiti školarinu..
Drugi veliki problem je što klinci u školi nemaju samostanosti,jako mali broj ih samostalno uči,na sve ih se mora tjerati i nije problem upisati se na faks,nego je problem u tome što većina djece koja se upiše ne završi fakultet jer ih na fakultetu niko ne tjera na rad kao što je to u privatnim školama,i onda se prepuste i naravno jako mali broj završi fakultet.
fekky is offline  
Odgovori s citatom