Pogledaj jedan post
Old 18.02.2013., 13:18   #5270
.. u jugi su bosanci bili .. ili izgledali .. jugoposjebeni ..
.. slovenci su bili slovenci crnogorci crnogorci .. a bosanci kao ništa .. .. poslije sam čitao andrića .. i našao prave bosance .. a i kad sam gledao bosance .. činilo mi se da su tu .. da postoje ..
.. ali .. sa kusturicom i bregovićem .. nastala .. mlada bosna .. .. pobjednica kana .. ližirit digića i amera .. .. i jako mi se gadila ..
.. mlada je bosna .. bila opšta .. studirala i levo i desno .. i dobivala stipendiju titovog fonda .. .. i uglavnom slabo završavala škole .. ali je znala o frojdu .. ili fromu .. .. i drugi su znali da ona to zna .. .. meni se u principu .. na to povraćalo ..
.. u zagrebu bio jedan .. a i još ga bog živi .. a i nek mu da još zdravlja .. bosanac .. .. mislim munir .. ali nisam siguran .. bio zanimljiv kao fizionomija .. i bavio se nekim društvenim .. djelatnostima .. .. izgledao je kao .. potomak onih kušćurica .. sa neke strane .. a sa druge .. sasvim nov .. .. ali meni se sviđao ..
.. imao je nešto .. neku ozbiljnost .. smrtnu ozbiljnost .. .. neko poštenje .. .. ili iskrenost .. .. uglavnom .. imao sam dojam da je izrastao na onom sranju .. ali sasvim nov .. .. gotovo kao suprotnost ..
.. jučer u nedjeljom u dva .. neki drugi .. bosanac .. .. umjetnik filozof .. šta li ..
.. još bolji ..
.. ovome ne znam ni ime ni ništa .. ali mi izgleda dobar .. jako dobar ..
.. mislim da je baš takva .. komunistički posrana bosna .. mogla postati dobar teren .. .. za razne ljude .. nove ..
.. ljude sa vezom na andrićeve junake .. stare muslimane sposobne da zatvore čaršiju .. derviše .. age .. latase .. i starce koji razrogače oči kada ih gledaju kako se krste ..
alim is offline