Pogledaj jedan post
Old 18.09.2017., 14:57   #3
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Očitavam brojila honorarno po zgu i tek sad sam dobio pravi uvid u to kolko je demografska slika države katastrofalna..otprilike 4/5 kućanstva otvori penzionerski par i mentalni sklop većine, i ne pretjerujem, je žalostan, čast pametnim izuzecima. Većina njih pogubljena u prošlim vremenima, hrpa njih ne prizna niš kaj ne čuju na hrt-u, ne glasamo za sdp za srbe, sanader nije krivac kolkim ga se prikazuje, četnički mediji su to napuhali, glasamo za plenkija imat ćemo lijepog premijera bar itd..popričam s masom njih, prije mi je to bilo u rangu smiješnog, više nije, sad vidim ko i s kakvim razmišljanima održava hdz-sdp na vlasti i kroji mladima sudbinu..jer mi je neshvatljivo da mlada visokoobrazovana osoba može dat glas jednoj od te dve stranke isto kak mi neshvatljiva niska razina osvještenosti i razmišljanja penzionera, imam hrpu rodbine vani i stariji ljudi definitivno pametnije razmišljaju nego naši pa je pitanje kaj je izvor truželi države zapravo..ako je to tako, da hdzsdp vladaju zahvaljujuć enormnom udjelu penziora s zaostalim razmišljanjima, ne vidim boljitak za državu idućih 20-30 godina bar, tek kad bude smjena generacija, mi mladi sada sigurno nećemo pod stare dane glasat za ovakve face kakve sad vladaju. Kaj vi mislite?
Moglo bi nas nestati za nekih 10 godina,ako ovako nastavimo, a recimo doći neki novi ljudi izvana, koji nisu slavenskog porijekla. Mrsko mi je ovo reći, ali mislim da je tako možda i najbolje, da dođe netko drugi i napravi barem nešto od Hrvatske, jer mi smo očito odustali, digli smo ruke od sebe. Ovi koji su ostali zabrazdili su očito već preduboko u kojekakve interese i korupciju, tako da se više valjda, niti da žele, ne mogu vratiti natrag. Bivši socijalizam nas je, nažalost, dokrajčio, uništio, sravnio sa zemljom. Ono što je netko s nama zacrtao, to se sada i ostvaruje.

Ali opet, kažem, možda će doći neki drugi ljudi izvana koji će htjeti i znati bolje. Amerikanci čak dolaze kod nas živjeti na neka područja, koja iskoriste onda za razvoj poljoprivrede, poput recimo onog vinogradara koji na Pelješcu uz more ima vinograde, a dolazi iz SAD-a. Eto ti, čovjek uložio novac i iskoristio resurse za proizvodnju vina.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom