Tema: Higijena uha
Pogledaj jedan post
Old 27.05.2010., 13:05   #47
Meni se genetski puno skuplja smole (iliti cerumena) u ušima (moj tata jadan cijeli život s tim muku muči), a eto i moj sinčić ima dosta s tim problema. Savjet otorinca: čistiti uši Cerustopom! I zaista, na vaticu stavim malo tog ulja i očistim ulaz (nikada štapićem U UHO) i oko ulaza, jer cerumen hoće curiti van pa se školjkica uha uprlja. A ako se uho zaštopa (što se meni već 3 puta dogodilo) onda ukapam ulje u uho, pričekam 10 minuta i sa špricom isperem uho mlakom vodom(kako to rade u ambulantama). Naravno pitala sam da li to ispiranje uha može oštetiti bubnjić, otorinac je rekao da ne može. Eto , to je moje iskustvo, a ovo su vam uputstva iz Cerustopa:

"CERUSTOP ulje primjenjuje se za opću higijenu uha. Ušna mast (cerumen) je prirodna izlučevina ceruminalnih žlijezda u zvukovodu. Dok je svjež, cerumen je polutekuć i žut, a kasnije se stvrdnjava i poprima tamnu boju. U vodi bubri, što objašnjava pojavu kod nekih ljudi da nakon kupanja slabije čuju. Na taj način ceruminalne nakupine (ceruminalni čep) mogu potpuno zatvoriti zvukovod, oslabiti sluh i izazvati neugodan osjećaj pritiska i začepljenosti uha. CERUSTOP ulje za čišćenje uha omekšava cerumen i omogućava njegovo lakše odstranjivanje. CERUSTOP ulje za čišćenje uha osobito se preporuča korisnicima slušnih pomagala.

POSEBNE NAPOMENE
Proizvod je samo za vanjsku upotrebu. Ne smije se progutati, niti ukapati u oči
U zvukovod se ne smiju gurati nikakva strana tijela (npr. štapići s vatom)
Bočicu nakon upotrebe dobro zatvoriti.

NAČIN UPORABE I DOZIRANJE
Čišćenje ušne školjke: Nakapati nekoliko kapi CERUSTOP ulja na komadić vate i očistiti ušnu školjku od masnoća, ljuskica i ostale nečistoće. Nakon toga očistiti vlažnom maramicom i osušiti.
Čišćenje zvukovoda: Nakapati oko pola kapalice CERUSTOP ulja u uho, uz lagano nagnutu glavu u stranu te zatvoriti komadićem vate kako bi se spriječilo istjecanje. Napomena: Vata se mora lagano uložiti i ni u kojem slučaju gurati u zvukovod. Nakon 10 minuta djelovanja uho se ispere ili istušira toplom vodom. Kod jačeg onečišćenja preporučuje se ponoviti postupak. CERUSTOP ulje može se koristiti za ispiranje uha i u liječničkim ordinacijama."
Curica is offline  
Odgovori s citatom