Pogledaj jedan post
Old 30.10.2003., 23:20   #11
Lisnato tijesto se valja i reze hladno. Ako ti se previse zagrije, onda je pljackavo i nista s njim ne mozes.
Najbolje je temperature iz frizidera (ne freezera, frizidera).

Razvaljas tanko, oko 3mm, ne vise jer oni jos narastu. Imas modle za izrezivat oblike i to ti je najjednostavnije. Malo je pipkavo, ali ako pobrasnis i tijesto je hladno - ide.
Ako ne, uzmi casicu za rakiju, npr. i rezi krugice ili polumjesece.
Bilo kakav oblik ti tu moze posluzit, malo maste daj, imas sigurno nesto u kuhinji (a sigurno imas i modle). Ako su ti oblici, npr. krugici, kockice, onda ih malo spikaj (lagano) s vilicom ili cackalicom da se lijepo dignu. Onda premazi s bjelanjkom ili razmuti meda u toploj vodi i obilno posipaj sa secerom kristalom.
E, da, uvijek mozes rezat trakice pa napravit stapice ili kockice, karice, sto ti se svidja.
Onda ih tek metni u protvan, ne moras ga s nicim mazat, kazu, ali ja uvijek namazem najtanje moguce margarinom i maaalcice pobrasnim. Za svaki slucaj.

Za ono s makom (to je mljac), probas. Ide dosta secera, mak nije uopce sladak, a niti lisnato tijesto. Ja to sve radim napamet.
Za ovo - posipaj s kristalom obilno, on ce se zalijepit na bjelanjak.

Ako ih filas s necim, isto mozes napravit bilo koji oblik, stavis zlicicu file, preklopis i pritisnes da ti fila ostane unutra. Tu treba pazit, moja mama ih lijepi s bjlanjkom, meni se to neda, ja to tak fino zatvorim da ih ne deformiram, a fila mi ne izlazi van.
Uglavnom.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom