Pogledaj jedan post
Old 23.12.2010., 14:18   #12
,

Bili su već tri godine stari!
Mužjak je veći i brani svoju obitelj!
Zato su ga valjda manje mazili i pazili pa se hoće "zaleteti" kad čovek hoće bliže,odbrambeni stav.Ništa strašno ali ipak poprilićno opasno ako se ne znaš postaviti jer ima ljepe zube .Nije se za šaliti i biti ležeran kada je obitelj u pitanju!!!
Sada su već par mjeseci kod mene i radimo na upoznavanju,to je dugotrajni proces,moraju steći poverenje isigurnost u mene.Do proleća će biti sve OK i onda budu i vani i sve u dvorištu videli tako da mislim da će se s vremenom sve rešiti.

Slika na žalost nemam..eto nije bilo prilike,ustvari kad radiš u štali obićno se fotić ni ne nosi,ali biće ih.

Težina odraslog mužjaka dosegne i do 70kg,60 je maksimum koji je dozvoljen iz više razloga:zdravlje,srce,kukovi...isto kao i kod čoveka...znate verovatno da smo mi ljudi i svinje vrlo,vrlo slićni..ćak i neke organe ljećnici "uzgajaju" na njihovom tjelu pa se posle presađuju čoveku!!!
Ženke ne bi smjele imati više od 50kg i zbog lakšeg okota!

Sve svinje su svežderi!
Jedu sve..,što je i nije dobro!
Svinje znaju sebi u prirodi naći sve minerale,vitamine i ostalo za zdravlje ali ako ih imamo doma moramo se pobrinuti da im to mi dajemo jer su sklone bolestima ako ih ne dobiju!!!
AD3 vitamine,železo..i još ponešto!
Ja svinji ne bi dopustila da pojede surovo meso,ništa sem gliste!!!Zbog pantljićare i drugih mikroorganizama koji mogu štetiti i dapaće zbog nametnika!

Ego ima ih razlićitih,jednobojnih i "pikastih",slićno piatrenu!

V.svinjicu je dobro naućiti od malena na pse...da ne bi kasnije bilo potrebno psa voziti veterinaru na šivanje..,jer ugriz svinje je opasan!Ona grize,dere meso i kožu..ali samo ako je ugrožena.

Jesu simpatićne ali je i njima potrebno dosta i naravno ne zaboravimo da je to ipak poludivlja životinja!

__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom