Pogledaj jedan post
Old 08.03.2003., 16:48   #9
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog


Pozdrav krscaninu, neka je mir sa nama


Kazes:

Jah, čuo sam i ja da ih je volio, pa je navodno jednu i oženio, a sirota je imala tek 6 godinica.


I ovo sam znao da ce nekome vam zapeti, sto je davni izlapilo.

Kazes i sam da ju je ozenio sto znaci da je ugovorom i na zakonit nacin obrseno. Dali se slazes? Nije je oteo bolan krscaninu. Hm, cudno da ne znas da su arapske djevojke postizu zrelost prije nego sto je to uobicajeno za nas pojam recimo u Evropi.

Osim toga to je dokaz da je voljela Poslanika (neka je Boziji mir i blagoslov nad njim) a i da je on volio nju koja je bila kcerka od njegovo najboljeg druga druga Ebu Bekra.

Hajde ti meni sada objasni kako je moguce da jedan otac i majka ne daju kcerku na udaju ako ju je neki mladic zaprosio? I to jos za takvog uglednika poslanika Muhammeda (neka je Boziji mir i spas nad njim) Osim toga to je njezina volja koju je iz sveg srca birala. Pogledaj historiju i biografiju pa ces vudjeti da je Poslanikovo srce (neka je nad njim Boziji mi i blagoslov) najvise bilo naklonjeno njoj Aishi. Bila jedina koju je ozenio kao djevicu.

Sve ostale nisu bile nevine....dok je Hatidza njegova prva zena (prije spustanja / objave Kur'ana) bila starija od njega. Ugledavsi njegovu odansot i postenje i tako lijepo ponasanje pozeljela ga je i sama ga pitala (preko svojih prijateljica) da stupe u bracne vode.

Vazno je istaci da za njezinog zivota se nije zenio sa drugim zenama. A sto je jos vaznije od toga jeste to da je ozenio jednu krscanku Mariju Koptkinju i jednu jevrejku tj. zidovkinju.

Koga interesuje moze istrazivati nije skriveno niti lazno izneseno.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/

Zadnje uređivanje El-Kalem : 09.03.2003. at 19:01.
El-Kalem is offline