Pogledaj jedan post
Old 06.08.2012., 17:08   #76
Poštovana,

u nalazima ima dosta kratica koje su podrijetlom iz makedonskog jezika, tako da ne mogu steći cjelovitu sliku o stanju Vašeg djeteta.

Ono što se vidi jest da se kut, čini mi se, povećao i sada iznosi 10 stupnjeva(?!) s korekcijom. Također, postoji i fuzija od -2 do +10 stupnjeva, ali da bi se preciznije ocijenilo kolika je širina fuzije, tj. njezin raspon, potrebno je više podataka. Također, postoji i dubinski vid, čija je oštrina procijenjena na 200 kutnih sekundi, što još nije zadovoljavajuće ukoliko postoji potencijal za bolje rezultate.

Na osnovi iznesenog, vjerojatno bi trebalo (ako nije, ne mogu sasvim razabrati iz nalaza) izmjeriti kut škiljenja na daljinu, na blizinu, s korekcijom i bez nje (dakle, najmanje četiri mjerenja kuta), a s obzirom da dijete navodi dvoslike (da vidi duplo), nakon provedenih mjerenja trebalo bi vrlo vjerojatno propisati prizme, a ovisno o ostalim nalazima ortoptičke vježbe na sinoptoforu; ukratko, ono što je sugerirao drugi oftalmolog, kod kojeg ste potražili drugo mišljenje.

No, mislim da je svakako prioritet propisivanje prizama, kao što je drugi oftalmolog predložio, a onda će se vidjeti što i kako dalje.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom