Pogledaj jedan post
Old 16.03.2006., 17:11   #10
Ovako: ja sam imao artroskopiju koljena. Sam zahvat traje oko 30min, moze se raditi pod (najbolje) epiduralnom anestezijom (prvo povrsinska anestezija ledja, pa injekcija u kicmu, nis se ne osjeti, 100% efikasna, manje problema nego kod totalne, popusta ti od prstiju na nogama do medjunozja). Ostanes u bolnici prespavati i drugi dan ides doma. Ne daj da ti stavljaju bez veze kateter u uretru, kad anestezija popusti sve ce biti normalno i bez njega, a kateter je i neugodan i ponizavajuci i opasan radi infekcije.

Nakon same operacije imas 2 oziljka po 1-2cm, sa svake strane koljena po jedan. Ako operaciju rade sa upumpavanjem tekucine (najcesce da) onda ti isperu prirodno "mazivo" iz koljena, pa ti treba neko vrijeme da se ovo oporavi. Takodjer rastegnu ligamente kojima isto treba vremena. Mozes hodati sa stakom, ali ne nositi punu tezinu tjedan do dva. Ovisno o samoj operaciji i narocito o vjestini kirurga hodat ces glatko nakon recimo 2 mjeseca (premda pametnjakovici ortopedi pricaju kako ces za tjedan dana biti 100%, to je podla laz, 100% neces biti vise nikada). Za 2 mjeseca bit ces 90% OK.

Pomaze raditi vjezbe (fizikalna terapija). Prvo malo mrdanje nogom kako pokaze terapeut, kasnije voznja bicikla s visokim sjedalom.

Moj savjet: ako ikako mozes izbjeci operaciju rjesi problem drugim putem. Svaka operacija je losa za tijelo.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom