Pogledaj jedan post
Old 02.05.2011., 19:19   #10
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
ni ja ti ne bi oprostila
ne razumijem kako si ljudi dopuste da rade i govore svakakve gadarije, i onda misli da ako kazu "oprosti" sve je okej i ko da se nije nista desilo!?
pa daj promisli prije nego sto nekog brutalno izvrijedas i kazes mu stvari koje ocito ne zasluzuje (jer ti je poslje bilo zao sto si rekla i imala si potrebu ispricati se sto znaci da mislis da si pogrijesila i da taj doticni to nije zasluzio)..

preko nekih stvari je tesko prijeci, i potrebno je puno vise od riječi oprosti da se nekom oprosti.
Zašto si dopuštam biti iskrena? Zato jer mi je preko glave isforsiranog, umjetnog, licimjernog, bahatog, arogantnog i "ja sam popio svu pamet svijeta" ponašanja.

Ta osoba je rekla da bi isto meni mogla reći svašta, a nije...je li sad on dostojanstveniji ili samo licimjerni gad koji u očima drugih želi ispast dobrica??
Meni nije problem da mi osoba svašta kaže....ako to ima neki smisao!

Ja sam njemu rekla neke stvari jer sam bila povrijeđena, a to sam i rekla.
Isprika je bitna i nije nikad kasno za nju.

Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
ne bi ti ni ja oprostio a ja sam inače baš miroljubiv

a baš to,zašto bi samo 'oprosti' ispravilo sve,prvo izvrijeđaš nekog a uz to još kao da želiš toj drugoj osobi dio odgovornosti pripisat tj. neće kao oprostit jer ima preveliki ego

a mozda je i u cijeloj prici osoba zbilja neki snob koja je zasluzila vrijeđanje
Pa već sam ovo objasnila...

Nije stvar u egu trenutno....Nego u tome da je ON pričao mojim frendovima da sam ovakva i onakva. Kako to odjednom? Ja sam već odavno zaboravila na sve.

Nisam očekivala išta ispravitit, nego očistiti savjest!! A vjerujem da ima slučajeva gdje je netko nekome rekao nešto uvredljivo i nije se ispričao.

Formalna ili ne! Moja isprika je bila s dobrom namjerom i iskrena. On se ponijeo bahato i za par minuta sam vidjela kako je zapeo i pao....i pomislila...hej, pa ne trebam sad ja tu vršit svetu dužnost pokajnice cijeli život, kad osobu koja ne zna oprostiti isti moment kazni Bog.

Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Brutalna iskrenost je ponekad kudikamo gora stvar od najgore uvrede koju možes smislit.
Drugo, nije samo bitna isprika kojom, jeli, skidaš stvar sa savjesti... već je bitan i način na koji to veliš. Mislim da većina može skužit kad je isprika iskrena ili pak kad je riječ samo o formalnosti.
Zatim, različito doživljamo uvrede, što je za nekog beznačajno za drugog je kraj svijeta... naprosto nismo svi jednako osjetljivi.
No, bit stvari je, kao što je netko gore primjetio, da ti je ego malo dobio po piksi zato što ovaj nije htio prihvatit tvoju skrušenu ispriku ... jebiga, bit će bolje drugi put.

Osobno, lako opraštam, ali malo teže zaboravljam... otkantao sam samo jednu osobu, nije da joj nisam oprostio, ali taj oprost je beznačajna stvar, više radi mene nego radi nje, jer ona više nema mogućnosti povratka u moj svemir.

Tak da jednostavno ima svakakvih situacija i ni sam nisi siguran kak ćeš ragirat, možeš samo laprdat o tome.

Da....ovo je bila brutalno iskrena uvreda...sasuta tako u lice da je osoba mogla....ili uzvratitit ili ignorirati. On se pjenio, ali nije uzvratio....i čini mi se da ga gnjev prema meni još drži.






Meni nije bitno da mi oprosti jer sam se ispričala. To sam navela da bi shvatili ponašanje, tako se zove tema i sve....ali ŠTO SE NALAZI U UMU TIH LJUDI?


Ovi gore su mi rekli, ja ti ne bih oprostila, preko uvrede se teško prelazi, znamo kad je isprika iskrena....To je sve u redu, ali ne daje odgovor na moje pitanje.


A kako je to ne oprostiti?? PA on mora živjeti sam sa sobom svaki dan. Njega to još drži, a od toga ima ohoho mjeseci.


Svi ljudi koji su bili prisutni u tom trenutku mi nisu ništa zamjerili....na takvom ponašanju jer su shvatili zašto sam sve to rekla. Jedino me jedna ženska gleda ispod oka....NE VOLI ME!

Kakvi su oni koji ne mogu oprostiti???
Je li ponos uvijek tako bitan, i sprječavanje da dopre do tebe neki dublji osjećaj?


Nije sad stvar u mom primjeru, nego kako vi gledate na takve ljude i jeste li kad tako postupili i ZBOG ČEGA??? Ponosa, ta vam osoba nije nikad bila draga ili ste prekompetitiivni u životu i ne volite ljude koji kritiziraju???

Zašto je nekima i dalje najljepši zvuk zvuk ulizivanja?
Kakvi su TO ljudi??
__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom