Tema: Sveta voda
Pogledaj jedan post
Old 11.06.2007., 21:15   #5
Quote:
GABRIJEL_NTS1 kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelju prvo od posljednjeg pitanja da grijeh je koristiti svetu vodu za baš sve svakodnevne potrebe. Svaki se sakrament sastoji od materije i forme (voda=materija). Sv voda ne pomaže ukoliko ti ne vjeruješ da ti ona može pomoći ona je po blagoslovu dobila moć da bude na pomoć duši i tjelu.

sv vodu možeš koristiti u situacijama, kao što su: smrtni slućaj (škropljenje pokojnika u situacijama bolesti itd.
odgovor na tvoje 7 pitanje je manje-više isti kao i na 8 dakle kad svetu vodu doneseš iz crkve rabiš je za blagoslov stana (kao što i sam kažeš) i za gore navedene kuće. što se tiće korištenja svete vode u okultne svrhe kao što je ukletost kuće, to je možda malo i pretjerivanje, ali ukoliko i ima takvih situacija dovoljno je pozvati svećenika koji će blagosloviti kuću i poškropiti! a ne zaliti vodom.
6. Svetost vode nema vremensko ograničenje!
5. isparavanje sv vode kao i svih drugih voda je normalna pojava no zato sad nemožemo reći da su sve vode svete, uostalom Bog želi da cijeli svijet bude posvećen, ali znamo da se ljudi nažalost sve više udaljuju od Boga.
4. Blagoslovi nisu pokušaji ili promašaji! ne postoji određena kolićina vode koju svećenik može blagosloviti. Naravno da svećenik neće blagosloviti mora ili pak neku crpnu stanicu. BLAGOSLOVI NISU SPRDNJA ILI KAKAV IGROKAZ!!!

3 ne postje određeni uvijeti koje voda mora zadovoljiti da bi bila posvećena, naravno nitko neće blagosloviti prljavu vodu, što se tiće zamjene za vodu ukoliko je nema na to ti nemogou odgovoriti ne znam.
2 Vodu blagoslivlja svećenik po točno određenom obrascu koji je propisan od crkvenih vlasti, blagoslivlja se na veliku subotu na sveta tri kralja (bogojavljanje 7 sječnja), a može i u drugim prigodama ako je potrebno.


1. voda simbolizira čistoću iz vode se rađa novi čovijek i sam se Krist krstio na rijeci jordanu (vidi evanđelja) u prvim kršćanskim vremenima krstilo se uranjanjem. pravoslavni to rade i danas. kad ulazimo u crkvu i umoćimo ruku to simbolizira naše poštovanje prema Bogu
infomanijak is offline  
Odgovori s citatom