Tema: Adventizam
Pogledaj jedan post
Old 17.10.2009., 20:15   #882
Quote:
sunnybarrett kaže: Pogledaj post
Toza,ti se malo pravish pametan...odakle ti npr takve informacije da pulski propovjednici stalno idu do Londona...?...samo siris lazi...
meni je dosta takvog vrijedanja...
Ne radi se o propovjednicima, već od određenim ljubavno-sektaškim susretima, nekih studenata... dovoljno sam rekao, sve više od ovog je zadiranje u privatnost...

Quote:
Twity kaže:
Mislim da moramo razjasniti jednu stvar: adventisti nisu savršeni. Također Adventistička crkva nije savršena iako je njezina doktrina utemeljena na Bibliji, a zašto nije savršena? Zato jer je sastavljena od ljudi. A ljudi su skloni i oholosti i vrijeđanju i svađi...ali sve to skupa ne znači da Bog nije uz nas. Sjetimo se što su sve Židovi činili u Starome Zavjetu, koliko su puta otišli od Boga, ali ih je On svejedno svaki puta primio nazad k sebi. Ono što je zaista hvale vrijedno u Adventističkoj crkvi i što se meni sviđa jest što naučava čistu Bibliju i što to Biblijsko svjetlo nastoji podijeliti s cijelim svijetom. Možda će se neki uvrijediti, ali zaista tvrdim da nema crkve koja u svojoj doktrini ima više Biblijske istine od Adventističke crkve i to njoj pridaje veliki značaj i veliku odgovornost.
Ovo sam čuo od mnogih adventista, budući da svi ponavljaju iste sektaške parole kao papige. To je pogrešna analogija. Vi se ne može usporediti sa starim Izarelom. Zašto? Jer ste vi sekta i kult nastali u 19. stoljeću, dok je sa Izraelom Bog sklopio savez, sa vama nije sklopio ništa. Vi ste pogađali Isusov dolazak, raspršili se u desetke sekti od kojih je tvoja najveća. Ovaj argument bi mogli dati eventualno katolici i pravoslavci jer njihove crkve imaju kontinuitet od apostolskih vremena, ali vi koji postojite 150 godina, ne. Pa šta je Bog toliko čekao, pa je tek u 19. stoljeću osnovao svoju crkvu preko babe koja je dobila kamen u glavu?

Što se Biblijske doktrine tiče, sve protestanske sekte tzv. crkve tvrde da baš one najtočnije slijede Bibliju, ni vi niste izuzetak. Ako hoćeš raspravu o vašim doktrinama, slobodno, onda ćeš vidjeti koliko malo imaju sa Biblijom, da je to obično manipuliranje Biblijskim citatima, što rade i vaša braća nastala iz istog pokreta, Jehovini svjedoci.
Toza is offline  
Odgovori s citatom