Pogledaj jedan post
Old 30.05.2003., 17:13   #7
Ja sam na zalost imala prilike vidjeti to u vlastitoj obitelji i na najgori moguci nacin.
Ta zena (zvat cu je zmija od milja) je bacila urok na mog necaka koji je imao 8 mjeseci. E sad, kako se to saznalo- mali je nakon 3 dana sto smo dosli kod njih kuci svaku noc dobivao temperaturu, vristao ko raspomamljen, pun grceva, a po danu nista, sasvim normalno dijete. Ni meni ni sestri nije moglo pasti na pamet sto bi to moglo biti, vodili smo ga kod doktora-dijete zdravo ko dren. A cim padne noc- ko sumanut.
A kako je to mala sredina (selo) puna praznovjernih ljudi, moja je baka nagovorila sestru da ode kod "neke zene". Ne da mi se pricati sta je ova sve rekla, osim bitnih stvari. Pitala je je li mali dobio nesto na poklon nedavno (jedino sto je dobio bio je zlatni lancic sa privjeskom kriza od te zmije) i da je na tom predmetu vjerovatno bacen urok. I kad bude isla prema kuci sa djetetom, dijete ce totalno drukcije reagirati kad vidi tu osobu nego inace- po tome ce znati ko je bacio urok. uglavnom, kad smo se priblizavali kuci, zmija je sjedila na terasi i mahala mu. Kad ju je mali vidio poceo se ponasati isto onako kao po noci-suze, grcevi, histerija...
Da ne duljim, na kraju je sve ispalo ok, cini mi se da je mali bas zbog tog njenog cina na neki nacin zasticen, ali to je samo moja misao.
Djeca su cista, nevina i ne znaju se braniti, pa se valjda zato na njih te odvratne cini tako lako primaju.
sve u svemu ne znam puno o tome, osim onoga sto sam vidjela vlastitim ocima, a to je bilo odvratno. Sta je covjek sve u stanju napraviti samo za svoj mracni (u ovom slucaju) gust.
Ali osjecam da majka priroda takve ljude kaznjava i da nikako ne treba padati na iste grane kao ta osoba. Cisto srce i jak duh.
Zapravo bi htjela cuti tudja misljenja, jer smo prisiljeni svako ljeto boraviti u toj kuci sa zmijom (long story). Ja sam tu zenu tek prosle godine prvi puta pogledala u oci sto me totalno iznenadilo, nikad nisam primjetila da ju ne gledam, a kad sam vidjela...zgrozila sam se. Prvi put da u necijim ocima vidim istinsko zlo...Uzas.
Ne pada mi na pamet da joj se osvecujem, samo me zanima kako se zastititi dok smo tamo. Brinem se za maloga.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom