Tema: php ili ruby
Pogledaj jedan post
Old 24.11.2012., 01:02   #10
Quote:
stranac-webdev kaže: Pogledaj post
Svatko tko ima iskustva u oba jezika preporučit će ti isti - Ruby.

A PHP opet ima previše problema da bi ga bilo isplativo koristiti.
Da, u njemu se može programirati sve što i u bilo kojem drugom jeziku, ali u većini drugih jezika je to jednostavnije i bezbolnije.

Ako ti trebaju razlozi da ne koristiš PHP, pročitaj ovo:
http://me.veekun.com/blog/2012/04/09...of-bad-design/


Dakle, ako imaš izbora, bježi od PHP-a.
Nažalost, neki (neupućeni) klijenti žele stranicu baš u PHP-u, tako da i on ponekad dobro dođe.
Ocito je da nisi nikada nisi radio na nekom velikom projektu, a ostale stvari sto si pisao ubuduce nemoj. Nakupi puno vlastitog iskustva i link ovog clanka nemoj vise lijepiti jer znaci nesto samo nama koji ga razumijemo, a mi smo ga vec vidjeli. PHP-a se stoga ostavi, a za ostalo nismo na razini za raspravu.

Autoru prvo preporucujem da se koncentrira na AJAX development.
S obzirom na napisano poznavanje jezika preporucujem PHP sto ce se dalje uklopiti zajedno sa javascriptom.
Sintaksa je svima vrlo slicna i pokriti ces sire znanje jer ces se sresti sa serverom, pa sa linuxima, razvojem, odrzavanjem i deployem aplikacija gdje ces tek nauciti prednosti i mane.
Samo programiranje se uci ili low level > high level ili high level > low level. Ruby je uvijek sredina.
"Developera" koji rade "odlicne" sustave u roku tjedan dana nam je Java vec i previse stvorila.
Najbolje je da krenes sa nekim mini projektom koji zelis napraviti i onda ces sam znati vrlo brzo kako dalje.
jKicker is offline  
Odgovori s citatom