Pogledaj jedan post
Old 20.11.2008., 08:33   #1233
Quote:
mikra kaže: Pogledaj post

....... A tvoja prezentacija......!!!????!!!!????.....
To sve govori da ili ne govoriš istinu ili želiš da zaista neuspijeh LASIKA koji je samo 1 % bude 10%.

...............

Jeli Tommy_13 veliki ili mali broj, treba ostaviti na procijenu kandidatu za operaciju, ali trebao bi pošteno reči gdje je i kod koga si učinio operaciju i tako bi SIGURNO spasio 9% pacijenata.......................
.................
A o konkretnim rizicima i komplikacijama si dosta napisao i pronašao i time nisi nikoga spasio od mogučih 9% pacijenata već samo ODGOVORIO od moguče operacije LASIK-om.

Osobno hvalim LASIK industriju jer i ti Tommy_13 i ja i svi mi smo znali u što se upuštaštamo, a osim toga potpisali smo se ......; sječaš se svog potpisa?
.............................
Nitko od kirurga nije vukao nas za rukav da učinimo LASIK, to je naša odluka i da ne zaboravim naš potpis svakog ponaosob......_ _ _ _ _ _ _ _
.........................
Nadalje, jeli si nekome pomogao tuđim prezentacijama i nepotpunoj informiranosti o LASIKU, a svoju istinu zaobilaziš, a zapravo bi istinom riješio jednađbu i ostalo bi na 1 % neuspjeha...........

Trebao bi malo dublje razmisliti o razlozima zašto se ljudi odlučuju na LASIK operaciju....

No da se ne hvalim, ima i puno boljih iskustava od mojega, ima puno primjera već samo tu na forumu.........

Meni je osobno žao što si žrtva neuspjelog LASIKA, zaista te mogu razumjeti da si ogorčen na LASIK industriju i kirurge. Trebao bi biti ogorčen na kirurga koji ti je to učinio, a ne na sve LASIK kirurge jer možda sigurno če ti neki drugi kirurg pomoči najviše što može.....
Malo sam skratio tvoj post, tek da odgovorim na najvažnije stvari.

1. Moja prezentacija? O svom slučaju sam napisao i više nego dovoljno (pročitaj moje prve postove), i o svom "šoku" nakon mikrokeratomom uzrokovanog defekta na jednom oku, da bi poslije uočio da mi i "dobro" oko ide nizbrdo u smislu postupnog povećavanja aberacija, a floateri su se "demokratski" pojavili u oba oka. Oči su i dalje lagano crvene i često osjećam peckanje, i dok je nekome to možda normalno (prirodno suhe oči, inače češća pojava kod žena) kod mene se to manifestiralo tek nakon LASIK-a. Eto ukratko prezentacije!

2. Tvrdiš da ima 1 % komplikacija, točnije tek 1% nezadovoljnih pacijenata? Od kuda ti taj podatak? Koji izvor? Koja točno anketa? Ne miješaj komplikacije kako ih bilježi klinika s nezadovoljstvom. Možda klinika pod komplikacijama smatra tek gubitak čitanja dvije linije na tabli s naočalama, dok nezadovoljstvo pacijenta nastupa mnogo prije. Prilično sam siguran da se dubrovnik4 vodi kao uspjeh (ako može čitati sva slova s table), dok on očigledno sebe ne smatra uspjehom.

3. O tome da uspješno operirani ne govore i ne pišu o LASIK-u već samo neuspješno operirani - to je notorna laž. Na ovom forumu je bilo hrpa postova u stilu - meni je super, preporučam svima! Isto tako isti ljudi u društvu (prijateljima, kolegama s posla, rodbini itd.) govore to isto i proširuju LASIK reklamu tamo gdje možda mediji još nisu doprli. Neuspješno operirani će u društvu obično šutjeti, sigurno neće reklamirati, ali zbog stida i želje da zaborave traumu i njene posljedice neće ni govoriti ništa o svom primjeru.

4. Nitko od kirurga nija nas vukao za rukav? Ma zaista, a otkuda sve one reklame u svim medijima? I sve super, sve 5??? Takvo nagovaranje uz upotrebu lažnih informacija (uljepšane statistike, prešućene komplikacije) uz skrivanje iza doktorskog autoriteta smatram jednako uspješnim načinom kao i "povlačenje za rukav".

5. Još nisi shvatila da isti kirurg i ista oprema nekome mogu dati odličan rezultat, a nekoga upropastiti. Stvar je u tome je da ljudi (pacijenti) nisu isti, od širine zjenica, kvalitete rožnice i staklovine sve do reakcije tkiva na laseriranje i način zaraštavanja.

Sretno!
Tommy_13 is offline  
Odgovori s citatom