Pogledaj jedan post
Old 11.04.2007., 15:07   #15
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Nevjerojatna je i tragikomična ova srpska igra promjene indetiteta: u jednom trenutku oni su hrabri ratnici sa strašno močnom i moderno opremljenom armijom, a čim im malo zagusti i nađu se pred ravnopravnim protivnikom, odmah su nenaoružani i ugroženi zemljoradnici, koji samo brane svoja vekovna ognjišta.

Pošto teško mogu prihvatiti činjenicu da su vojno poraženi, onda se tješe teorijama zavjera i dogovora..

Navedite mi samo jedno mjesto gdje su se Srbi junački borili i branili do posljednje kapi krvi, a da nije bilo opće bežanije? Ili usporedite vaše snage i vrijeme potrebno da zauzmete Vukovar, s obrnutom situacijom u Kninu na pr.?
Na ovom novom Sedlarevom filmu ti je jen amerski il židovski vojni analitičar, il čiji već, ne znam? Uglavnom, tip je ljepo reko: Tijekom čitavog rata čete su imali jednu taktiku: stavit topove na brda i tuć po gradovima i mjestima, i čekat da ljudi pobjegnu. Nigdje im to nije uspjelo, jer su ljudi BRANILI SVOJE!!
Al, kaže, kad su prvog dana na Knin pale prve dvije granate: Srbska vojska junačka, popraćena "nevinim civilima" -
Zakaj? Mi smo branili svoje, a oni krali tuđe. Nema tu morala, nema se zakaj borit kad zna da ni u pravu, to ti je to. A ove teorije izdaje: X-files na srbskom jeziku. Niste vi nas silom, mi smo vam dali...
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline