Pogledaj jedan post
Old 12.07.2007., 11:40   #20
Evo, na ovaj topic sam sasvim zaboravio...

Uglavnom, problem sa čestim "ispadima" želučanih problema sam uspješno riješio...

E sad, ovo su stvari koje sam napravio i nakon čega su problemi smanjeni na minimum:

1. riješio sam se bakterija iz usta operacijom čeljusti (imam parodontozu)
2. poboljšao sam higijenu usne šupljine češćim pranjem zuba (i do 4 puta dnevno - prije samo ujutro i navečer) te povremenim ispiranjem usta vodicama koje za to služe
3. izbacio sam jako hladna i jako topla pića i jela - izbjegavam led u pićima i trudim se da sve što konzumiram ima normalnu "podnošljivu" temperaturu
4. smanjio sam gazirana pića na minimum - prije sam jako puno gaziranog pio, pogotovo Cole
5. smanjio sam začine u hrani - makar niti prije nisam jeo ništa posebno slano, slatko ili ljuto, ipak sam još zamolio suprugu da manje začini ono što kuha
6. izbjegavam ležanje nekon jela - pokušavam navečer što ranije jesti kako nebi išao spavati punog trbuha... a ukoliko se potrefi da se najedem i odmah idem spavati, većinom prije lijeganja u krevet potrošim 1 Gastal preventivno da me ne probudi kiselina

Sad, da li je sve to povezano s mojim problemom, ili je kombinacija svega pomogla ili blablabla, ne znam, ali ono što znam da sam veći dio problema riješio... još samo da malo kile skinem...

Ali ono što bih posebno izdvojio za što mislim da je bio najveći uzrok jest:
- neprimjerena temperatura namirnica
- parodontoza
- izbjegavanje teške hrane kasno navečer

Jer odmah nakon što je operacija čeljusti napravljena a prije toga i čišćenje bakterija iz usta, moji problemi su se prepolovili

Ukoliko malo češće pijem hladna pića (pogotovo preko ljeta kad u svim birtijama hlade pića na nenormalne temperature), primjetim da mi kiselina počinje polagano stvarati probleme... isto tako ukoliko pojedem nešto da je prevruće, postoji mogućnost da će mi se "dignuti" kiselina

ukoliko se navečer kasno najedem, ponekad proradi kiselina i probudi me pa moram popit vode i maznut Gastal...

Zato jednostavno, koliko god mogu, izbjegavam "radnje" za koje znam da mi pobuđuju kiselinu...

S time što sam riješio problem kiseline, otišlo je još par problema...

Jedan od njih je povremen kašalj uzrokovan iritacijom jednjaka i ždrijela

Drugi je problem pritisak u grlu i podmukla lagana bol zbog koje sam na dosta pretraga bio jer sam pomislio na najgore

Nadam se da će moja iskustva barem malo pomoći... znam samo da nemogu odmoći
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom