Pogledaj jedan post
Old 26.10.2008., 19:14   #8
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Nisam farmaceut ali brinem za zdravlje svojih ukućana, i knjiga "Prirodni lijekovi...", sva ispodvlačena i sa komentarima, mi stoji na počasnom mjestu, Rusi bi rekli: "Nastolnaja knjiga". Svakome ju preporučam, a imate ju i u svakoj knjižnici.
Kako Pufy kaže, takva je situacija u Americi, ali mi idemo tim putem i sve je više američkog smeća na policama naših dućana, i na našim poljima (npr. po selskim dućanima sam proljetos vidjela da se prodaje samo Pioneer kukuruz za sjetvu, a to je Monsanto, zar ne? A Monsanto radi isključivo GMO)
Amerikanci su najbogatiji i najbolesniji narod na svijetu. Kod nas ima sve više takvih bolesti kao tamo... dakle, pamet u glavu!
Mene je, recimo, ZAPANJILO koliko su čajevi snažan lijek. Pisala sam o tome, ali ću opet: cijeli život sam patila od prejakih krvarenja (ženskih), izmijenila više specijalista a završila i na Hitnoj, i svi su me uvjeravali da ne postoji lijek koji bi smanjio krvarenje. Osim onih kontracepcijskih tableta Stediril i to najjačih, od kojih sam bila sva napuhnuta, o opasnostima da ne govorim. Davali su mi željezo da nadoknadim izgubljenu krv, zatim lijekove protiv nuspojava željeza, u Hitnoj infuzije... kalvarija. Sa preko 40 godina pročitam da Stolisnik smanjuje krvarenje. Odem na livadu pokraj kuće, uberem ga, skuham si čaj - i krvarenje se taj čas smanji na blažu normalu!!!???
A čaj od koprive mi je riješio slabokrvnost za pola godine!!!
Dakle ja sam hodala po lijekovima i padala u nesvijest od poremećaja, o kvaliteti života da ne govorim.
To je samo jedan primjer, i to blaži. Koliki umiru...

(budući da Stolisnik, biljkica koja raste uz puteve, a zove se još i Hajdučka trava - valjda su ju davali hajducima-ranjenicima, tako uspješno smanjuje unutarnje krvarenje, zašto ne daju čaj ljudima prije operacija?samo naglas razmišljam...
Sviđa mi se tvoje razmišljanje u svezi uzimanja stvari u svoje ruke i ne prepuštanja očaju radi zida koji se postavio ispred tebe,skupa sa konvencionalnom medicinom..Smatram da bez obzira o čemu se radi,sam čovjek si može jako puno pomoć,ako ništa drugo onda olakšat situaciju i time dobit kvalitetniji život ispred sebe.Ne treba ići u krajnost,ali brdo ljudi nije uopće svesna koliko oni sami mogu olakšat svoje fiz ili psihičke probleme.Jer na kraju smo uvijek mi ti koji možemo napravit korak dalje u odnosu na konv med.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom