Tema: Osijek II
Pogledaj jedan post
Old 28.07.2017., 19:39   #1473
Quote:
Trudnica27 kaže: Pogledaj post
Planiramo uskoro skoknuti do Osijeka pa tražim preporuke šta vidjeti i gdje ručati. Prvi nam je cilj Zoo vrt, pa planiramo prošetati šetnicom pored Drave - zanima me ima li tamo neki restoran? Idemo muž, ja i dvogodišnja curica pa je potreban i neki sadržaj za djecu.

Dalje, kolika je udaljenost od Zoološkog do te šetnice i kolika do centra grada? Imate li preporučiti neku dobru slastičarnu u centru (kolači & sladoled)?

I gdje ostaviti auto kad idemo u Zoološki (jer se prelazi trajektom) - ima li na toj strani rijeke neki javni parking? Ako imate još neki prijedlog gdje otići osim Zoološkog i šetnice slobodno napišite. Sorry na dužini posta.
Od centra do ZOO imaš nešto preko kilometra šetnje, a Dravu prelaziš kompom (besplatno za sve). Ako hoćeš preko mosta onda je najmanje duplo više, a gubite doživljaj vožnje kompom.
Šetnjica je lijepa, jedino je problem što baš nema hlada, pa je najbolje ranije ujutro ili kasnije poslijepodne. U ZOO je manje više po pitanju hlada OK. Uz put imaš dječje igralište uz obalu gotovo u samom centru i kod ZOO vrta. Preporuka posjetiti i vodenicu koja vam je uz put prema kompi (ulaz je besplatan, a po želji je mogće ostaviti donaciju u simboličnim iznosima). Ponekada se može i dobiti i brašno mljeveno u istoj.
Na samoj Dravi restorani uz put od centra do ZOO su Galija (brod), Kompa i restoran hotela uz sam ZOO vrt. Osim toga u centru i uz samu obalu u centru ima još restorana (Dolar bar je preporuka u svakom slučaju).
Slaste u centru preporuka je Waldinger i Slasta, a mogu proći ranije preporučene.
U centru bespla parkiranje ne prolazi (najeftinije rupa kod hotela Osijek), pa ti ja preporučam da idete autom do ZOO i tamo parkirate (veliki i besplatni parking, jedino nedostaje hladam ali to je i tako teško naći).
Obiđete ZOO, pa kompa i šetnja do centra. Obilazak ranije pomenutog mlina i centra, klopa u nekom od restorana, te sladoled i kolači. I povratak do auta istim putem.
Ne znam od kuda potežete do OS, ali ako ste iz daljega preporuka je da odete i do Kopačkog Rita (dodatnih 15 km autom u jednom smjeru) te šetnja Tvrđom uz obilazak muzeja i osvježenje u jednom od brojnih kafića u istoj. Kod Tvrđe imate veliki besplatni parking (tucanik) na istočnom ulazu u istu.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom