Pogledaj jedan post
Old 09.10.2008., 21:26   #12
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
Ne želim ni ja da ti mene pogrešno shvatiš, ali Saudijska Arabija, postojbina i pramajka vehabija, izdaje vize za hadž našim dragim dedama i nanama. I određuje hadžske kvote, koliko znam. I šalje pare i hranu ljudima pod najlonima. Reis vodi računa o tome. Nisu sve vehabije teroristi i zatucani i nerazumni, jeste dosta, ali ima porodičnih i umjerenih ljudi i među pripadnicima tog nesufijskog manjinskog tarikata.
Da, ljudi zaboravljaju pomoć koju je Saudijska Arabija uputila Bosni za vrijeme rata.
Koliko je ljudi obavilo hadž na račun ove kraljevine i obavlja i dan danas...itd.
Kako su ljudi samo nezahvalni a barata se cifrom od 5 milijardi dolara koje je Saudija dostavila Bosni na ime pomoći.
Ljudi su nezahvalni svome Gospodaru pa šta onda očekivati drugo kada su u pitanju drugi ljudi.

Što se tiče teme da vehabizam nije Islam ne bih se upuštao u tu tvrdnju autorice knjige jer prije svega sama autorica knjige je vrlo upitna kao poznavaoc i praktikant Islama.
Vidimo je na slikama i očito je da se ne oblači u skladu sa islamom (da ne spominjemo ukrase na njoj) kao i da je o islamu naučena u Britaniji.
Ja kad bih došao do ove knjige ne bih je uzeo u razmatranje kao ozbiljnu literaturu jer u najmanju ruku je sama autorica upitna da ne kažem da sama sebe diskredituje pričajući o Islamu a vidimo je kako izgleda.
Kao da vidimo na koricama knjige "Halal i haram u Islamu" sliku Karadavija pred kafanom ili sliku Karadavija na plaži a okolo žene u bikinijima.
Mišljenja sam da se ženama u islamskim zemljama uskraćuju mnoga prava pravdajući to islamom.
Danas u nekim zemljama je ženama zabranjeno voziti automobil.
Ako su za vrijeme Poslanika a.s. mogli ići u bitke i udarati u def da bi ohrabrivale borce pri tome jašući na devama (tadašnja deva je ekvivalent današnjem autu) očito je da im se grubo uskraćuje to pravo.
Nije mi samo jasno kako ta ulema oharamljuje ono što je Allah dž.š. ohalalio a svi znamo da je to postupak za koji je kazna džehennem.
Čemu li se oni nadaju na Sudnjem Danu...
Inače, postavljanje teme koja je zasnovana na tvrdnjama ovakve autorice kao validnoj osobi za ocjenu vehabizma je promašaj.

Uzgred, žao mi je što si baniran.

Selam alejkum !
crno&bijelo is offline  
Odgovori s citatom