Pogledaj jedan post
Old 19.10.2013., 10:25   #1594
Quote:
Alex S kaže: Pogledaj post
Kao prvo nisam ja Ljubo. Uz dužno poštovanje, razilazimo se u stavovima. Već me LIQ proglasio Ljubom.
Znam da nisi

Ali bi trebao i Ljubo čitati Penrosea.

Quote:
Ja tebe pitam za literaruru, dobro sam ću ju naći , idem danas u knjižnicu, a ti meni tu neke okultističke matrix web stranice jeftinog ofucanog kičastog dizajna.
[
Nisam ja kriv što se alternativci pri guraju na tražilicama.

Quote:
S druge strane Nirvana osim što je onaj nihilistički bend nije svijest. Prouči malo termin.
Nirvana nije svijest, ona je STANJE svijesti !
Nešto puput: http://www.zlatnilotos.com/index.php/sunjata

Sunjata je neizrecivo iskustvo! Poslije nje više nikada nećete moći reći "Ja sam ja", a da to ima isto značenje kao prije, jer ćete dobiti iskustvo duboke povezanosti sa drugim ljudskim bićima, uvjeriti se da je Vaše Ja zgusnuta Praznina, a da je Božanska Praznina Univerzuma samo razrijeđeno Ja.

Ostvarit ćete istovjetno stanje svijesti u kojem je bio šesti Patrijarh Zena kada je rekao :

"Drvo spoznaje nije nikakvo drvo, niti je naš Duh ormar sa ogledalima. Kada je sve postojeće oduvijek bilo Apsolutna Praznina,

na čemu će se prašina nakupiti ?"


U Budizmu se akcenat stavlja na coveka i njegovo delovanje, a ne na boga. Ipak, postoji
pojam Apsolut koji se opisuje kao
nerodjeno, nenastalo, nestvoreno, nesacinjeno.
Sidarta Gautama, princ koji je dostigao budno stanje svesti, Buda (budan), objasnjava kako postici cisto stanje svesti

Kao i prije, Anando, tako i sada pretezno boravim u stanju nistavila (shunjata)...
svi asketi I braahmani koji su u proslosti dosegli potpuno cisto konacno nistavilo i odrzavalli se u njemu, dosegli su upravo to potpuno cisto i konacno nistavilo I
odrzali se u njemu, dosegli su upravo to potpuno cisto i konacno nistavilo i odrzali se u njemu. I u buducnosti kao i u sadasnjosti isto ce tako svi asketi i brahmani koji dosegnu potpuno cisto konacno nistavilo i odrze se n njemu, doseci upravo to potpuno cisto i konacno nistavilo i odrzati se u njemu. Zato i vi, Anando, treba da nastojite da dosegnete to potpuno cisto konacno nistavilo i da se odrzite u njemu

Zadnje uređivanje krena : 19.10.2013. at 10:35.
krena is offline