Pogledaj jedan post
Old 20.06.2017., 08:00   #752
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Imali su predrasude, kao što ih i mi imamo, zbog različitih razloga.

Nije istina da "ništa nisu znali", nisu bili hrpa budala, sigurno... već i srednjovjekovna poljoprivreda i obrtništvo, da ne gledamo ostalo, iziskivali su često složena znanja i vještine.

Osim toga, raspodjela tih znanja bila je drugačijeg karaktera nego danas, a idiotizam specijalizacije nije bio ni izdaleka zastupljen kao danas.
A gle, to se ne može drugačije reći nego - nisu ništa znali.

Što nije ni čudno budući da je seciranje tijela bilo zakonima strogo zabranjeno pa nisu znali ni od čega se sastoji ljudsko tijelo, koje organe ima i kako oni funkcioniraju.

Bilo bi potrebno puno vremena i prostora da se nabroji sve ono što ljudi nisu znali, međutim, jasno je da količina arugumenta neće utjecati da osoba promjeni mišljenje ako sama za to nije spremna.

Zato ću navesti samo još ovo:

Žao mi je što ne mogu naći originalni tekst, ali imala sam negdje *recept* koji govori kako se mogu dobiti štakori. Uglavnom, u korito se stavi nešto starih krpa i nešto malo žitarica i pričeka se nekoliko tjedana. Nakon nekoliko tjedana iz te smjese dobiju se štakori.

Od kuge umrlo dvije trećine stanovništva europskog kontinenta.

Te dvije crtice dovoljne su da se shvati dubina neznanja ondašnjeg stanovništva.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom