Pogledaj jedan post
Old 28.08.2017., 22:10   #56
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
bonecrusher:
Očigledno i ti pišeš pod mojim nickom, kako te nije stid? Najgore je što ne gledaš šta prepisuješ nego sve zabrljaš pa onda pokušavaš prebaciti na mene. Što se Ballarda tiče, ovo nije tema o njemu nego o Titanicu. Kad ti čovjek stavi fakte pred nos - ti umjesto da se očituješ o faktima - počneš o Ballardu.

Tvoj nervozni odgovor samo potvrđuje navod. Smiri se bracek. I koncentriraj se. Podsjećaš me sve više na jednog lika.

Ja ne prepisujem, na tvoju žalost. Samo quotam tvoje bisere koje prosipaš jedan za drugim i to tako da sebe pobijaš sam.
Ako Ballard nema veze s Titanicom, ajde molim te reci, tko je Robert Ballard i koja je njegova povezanost s Titanicom? Ili ti treba to prepričati jednostavnije i na hrvatskom jer ne znaš engleski? Samo reci, nema problema.

Kad si stavio svoje "fakte" tražio si "očitovanje" i u vrlo kratkom roku ti je pokazano da su pogrešni i "teorija" ti je razmontirana. Sad je teško suspregnuti ego i priznati da si se zaribao. Kao što si više puta tvrdio da su prozori "naprijed na krmi" (hoćeš reći da nisi?) pa da su na palubi (???) pa su ulazi pa su otvori.
Vidiš..kad ne znaš, ne znaš, ali lijepo naučiš i sve ok. Tako da...samo polako.


I da:
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ovo sa "Titanicom" je prepuno logike - te makinacije sa osiguranjem su opće poznate svugdje - naročito kod nas - valjda nisu računali na žrtve jer je jedan drugi brod tamo čekao da preuzme putnike ali negdje je zapelo i eto ti sranja.
Ti si previše SF-a gledao i previše igrica odigrao, očito.
Činjenica: četiri broda su prošla u daljini, vidjeli su rakete ispaljene s Titanica, poslije se tvrdilo da su ispaljene rakete tada bile pogrešne boje jer su prave već bile ispaljene.

Nisu računali na žrtve???
Činjenica: broj čamaca za spašavanje je bio takav da je bilo mjesta samo za max 1170 osoba i to na brodu gdje je bilo 1317 putnika i 908 članova posade i osoblja. Na što su računali? Plivanje u moru od 6C? Jesi li ti ikad bi zimi na moru?

Činjenica: Marconijev uređaj za slanje CQD poziva je tek bio razvijan i nisu ga još imali svi brodovi, a SOS se tek uvodio. I kad je postalo jasno da je došlo do katastrofe, bilo je glupih reakcija:
Službeni podatak: In April 1912, RMS Titanic radio operator Jack Phillips initially sent "CQD", which was still commonly used by British ships. Harold Bride, the junior radio operator, suggested using "SOS", saying half-jokingly that it might be his last chance to use the new code. Phillips thereafter began to alternate between the two. Though Bride would survive the sinking, Phillips, in fact, would not.

Činjenica, jedini brod koji je bio dovoljno blizu je bila Carpathia a i ona je došla prekasno.

Službeni podatak kaže: "Carpathia je u trenutku primanja signala bila oko 58 milja od Titanica, dok je brod "Californian" bio udaljen manje od 20 milja, no oni nisu uhvatili Titanicov poziv u pomoć, a iako su vidjeli rakete koje su ispaljene s Titanica, nisu ih protumačili kao poziv u pomoć".

I ukrcavanjem ljudi iz čamaca Carpathia je morala prekinuti putovanje za Rijeku i vratiti se u New York zbog pretovara ljudi i zbog pružanja pomoći ljudima. I postala brod-junak.

Eto, toliko..o "faktima".

Zadnje uređivanje monty-zg : 28.08.2017. at 22:37.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom