Pogledaj jedan post
Old 11.08.2007., 01:44   #61
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Upravo takvi- kao grc u listu tako da ne mogu ustati iz kreveta. Neki put prek cijelog trbuha, neki put samo na pol trbuha. Sad osjetim povremeno, vise nelagodu nego bolni grc, u donjem dijelu trbuha di bi trebao biti mjehur poput menstrualnog. Sve si tumacim da su misici i da je zbog kraljesnice jer imam krivu kraljesnicu, no prva mi je beba, do nje sam tesko dosla i malo sam uplasena jer sam vec imala manjih problema.
Hvala ti puuuuuno! Utjesila si me i nemas pojma koliko.
Draga moja nemoj to tako lko uzeti ka o lakše mi je, ali nemoj se ni previše uznemiriti jer možeš si samo pogoršati stanje ili u strahu izazvati nešto čega možda nije ni bilo,govorim iz vlastitog iskustva. Grčevi tipa menstrualnih nisu nimalo bezazleni, ja sam ih prošla u obje trudnoće koje su završile prijevremenim porodom. Sina sam rodila sa 34tjedna, 4tjedna sam provela doslovno ležeći u krevetu na infuziji u bolnici otvorena 3prsta sa ukliještenim vodenjakom i bebom spuštenom i pripremljenom za porod, ni na WC.Nisu uspjeli zaustaviti trudove, ni čepićima ni ketanolom ni preparom. Rodio se dečkić, kritično, imao streptokoka u krvi,sepsu,sumnjali na meningitis a rekli da teško da će preživjeti noć. Sad je hvala Bogu sve ok i malecki ima 2,5god. Sad imamo seku od 7mj. koju smo gotovo izgubili u 21.tjednu. Imala sam "samo" menstrualne grčeve. Kad uhvati ne možeš koraknuti, hvala Bogu na mojoj predivnoj doktorici jer svi su drugi govorili da je sve ok ali nije bilo jer dr mi je u 21.tjnapravila CTG koji je pokazao jake trudove,napravila je to jer sam izrazito mršava pa je smatrala da bi se trudovi trebali pokazati jer se polaganjem ruke na stomak jasno osjete-nema sala kao izolacije kako sam ju shvatila.Tako sam provela do 35.tj u bolnici zaboravih koliko su mi sestre dana sračunale, računale su i ono kad sam boravila sa 18.tj uglavnom bila sam kući svega 3 puta ukupno 17dana ostalo nainfuziji u bolnici jer kad god su me skinuli dobila sam još jače trudove. Uplašena pogoršavala sam si stanje, s 26tj.serklaž u zadnji tren, prijetilo mi je potom prsnuće maternice, zaradila sam trombocistitis vena beba je zbog svega polako zaostajala u razvoju, na kraju dijagnoza IUGR-4tjedna zastoj rasta, 2centilitra plodne vode-jako malo, i beba je ostajala bez kisika i zastoji u radu srca u takvom sam šoku otišla u rađaonu.Ali opet HVALA BOGU evo je s nama živa i zdrava, imamo sitnih tekućih problemčića ali sve rješivo nadam se kako kažu, malo hipertonus ali živahna je jako. Sa 5mj.je već sjedila SAMA nisam ju ja učila znam po sinu jer nedonoššćad se ne smije forsati na ništa.Sa 6. se već počela ustajati u četveronožni a sad ustaje sama na nogice i korača. Ne možemo ju baš svaki put zaustaviti.
makadamia is offline  
Odgovori s citatom