Pogledaj jedan post
Old 29.08.2007., 23:20   #11
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Obavezno izbaci soju iz prehrane. Ja soju ni pod razno ne bih jeo. Iako se godinama lome koplja oko toga je li soja stetna ili nije, cinjenica je da je glavni argument za soju dugovjecnost azijata, a isto je tako cinjenica da je Azija ogroman kontinent s vrlo raznolikom prehranom, a i tamo gdje se soja jede, jede se samo par grama dnevno. Ono, zanemarivo.

S druge strane, danas je soja veliki biznis s kojim se bave velike kompanije koje zastupaju svoje interese, a kada je hrana proizvod velikih kompanija, onda to bas i nije nesto super. Stetnosti soje, osim cinjenice da su ti razliciti sojini proizvodi nusprodukt procesuiranog sojinog proteina i kurca ne valjaju. Pekmez isto izbaci.

Ujutro jedi zitarice, zob, i svjeze povrce, s malo proteina po izboru.



To rizino mlijeko mi smrdi na visoki GI. Ovom obroku fali proteina i masti.



Neki misli mogu imati visoki GI, a to nije prehrana kojoj trebas teziti. Opet tu fali proteina i masti.



Ovih 1000 kcal je dovoljno jedino ako imas 25 kg Premalo se hranis, i imas nedovoljan broj obroka. Sada kada si pocela trenirati moras povecati kalorijski unos, te unos proteina i dobrih masti koje uopce ne konzumiras. Racunaj na 6-8 obroka dnevno.
eto danas je tako ispalo da sam jela soju kupila u nadi da je zdravo, dobro sta bi onda spadalo pod te proteine i masti, daj mi okvirno neki meni bar za jedan dan i napiši koliko čega bi trebala jest, znaci u jednom obroku koliko puretine (mozes i u gramima) koliko povrća šta sve kombinirati, nigdje nisam nasla neki link na kojem je bas konkretan raznolik meni a to mi treba jer ja sama nemam ideje, a i bojim se kombinirat namirnice jer sam bila na dijeti na kojoj su proteini i ugljikohidrati i bjelančevine odvojeni! Treba mi onoon, uto sri, znaci po danima ....i u kolko sati sta jest.
koliko bi uopće trebala kcal pojesti dnevno, i sta ako ne vjezbam jedan dan kaj da jedem?? i racunala sam da ako pojedem 1200kcal u jedan dan, jedva to potrošim, tj ne probudim se bas s kilom manje... a nakon 1000 pojedenih kalorija vozim bicikl oko 20-ak km/h sat i pol, pola sata vjezbam na steperu i 45 minuta vjezbe s utezima i razne vjezbe za noge ruke trbuh.... dobro sad sam krenula na pilates tri puta tjedno i box tri puta tjedno, ali bojim se da to nije dovoljno, da idem samo na to i izbacim sve ostalo, mislila sam ostavit naizmjenicno bicikl i steper!

aha vidis kako sam skinula lijepo, ponosna sam sva visoka sam 165cm, bolje receno niska , trebam jos skinuti nekih 6kila
aria_ is offline  
Odgovori s citatom