Tema: Berlin
Pogledaj jedan post
Old 16.05.2008., 20:19   #10
hey Mr. Buntspecht... citaj malo pazljivije postove i ne kompliciraj toliko stvar. kao da je Njemacka bogom dana i nedostizan, birokracijskom masinerijom zasticeni san snova.

sto se njenog decka tice... ona sama je napisala da je on samostalan djelatnik.. dakle, samo ako je budala, bio bi osiguran u sve trulijem drzavnom zdravstvenom sistemu.. i kao sto ja napisah, VJEROVATNO je osiguran u privatnom.
a da ona mora imati stalni boravak u Njemackoj da bi bila u zdravstveno osigurana, nije bas istina. spomenuh iskustvo svoje frendice, koju je muz, tadasnji decko, osigurao kod DEVK, bez da je imala V od vize u svojoj hrvatskoj putovnici. problem je jedino hoce li automaticarku bilo koje osiguranje uzet, jer je prilicno... trudna.

sto se turistickog boravka tice.. takodjer napisah.. pretpostavljam da se moze duze od 3 mjeseca. no nije to sad bitno, bio je samo prijedlog, dok se ne sredi papirologija.. i daj molim te, kao da ce je netko kontrolirati jel 3 mjeseca tu ili 5 mjeseci..

a djetesce ako se rodi u Berlinu, dobit ce njemacko drzavljanstvo po ocu koji je tu rodjen, odrastao i integriran. zar to ima ikakve veze sa boravisnom vizom majke, ako ga otac priznaje?! i oni ionako imaju namjeru vjencat se prije rodjenja djeteta, ukoliko nisam krivo shvatila.

i molim te ne banaliziraj ubuduce i ne vadi mi rijeci iz konteksta.. ovdje nije uopce tema o kojekakvim siroticama koje bi se rodjenjem djeteta na tlu neke zemlje htjele docepat stalnog boravka preko stecenog djecijeg drzavljanstva, vec o paru koji se voli i o buducoj familiji.

i na kraju krajeva... napisala sam joj i sama, najbolje im se sto prije vjencat, bilo gdje..

i ne pravi ti nemogucu misiju oko jednog obicnog birokracijskog procesa. previse pametujes.
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline