Pogledaj jedan post
Old 27.07.2012., 12:09   #28
pravila i kultura

Imam jedno pitanje u vezi biciklističkih staza, tj o pravilima i kulturi vožnje po njima.
Striktno se radi o stazi na Horvaćanskoj cesti od Prečkog do Vrbana (južna strana prema gradu), mada to vrijedi i za ostale staze i situacije.
Išao sam iz Vrbana prema Prečkom, srećom bez klinca iza sebe, na stazu sam ušao kod novih zgrada u Vrbanima koje su najbliže Prečku i krenuo prema Petrovaradinskoj (tj zgrade prije nje) znači i igri je max 200m puta.
Znam da je nacrtano da staza ide od zapada na istok a ja sam išao u drugom smjeru.
Na stazi je bilo pješaka i nekoliko biciklista koji su se kretali prema meni kojima nisam smetao kojima sam se uredno maknuo skroz desno u rub asfalta (mada nije trebalo zbog same širine cijele staze niti su se vozili po označenom dijelu za bicikliste nego po suprotnoj strani) i onda je naletio jedan biciklist koji poprilično brzo vozio po nacrtanom dijelu staze i išao ravno na mene, po iskustvu, naučenom, rečenom uvijek se držim desne strane i nikad ne idem u lijevo u takvim situacijama jer tada u pravilu dolazi do problema.
Da nisam sišao na travu imali bi izravan sudar i sad bi o ovom pisalo u crnoj kronici ovako smo se lagano okrznuli (na njegovu sreću).
Znam da sam teoretski ja kriv što sam išao u suprotnom smjeru ali pitam se što da je na mom mjestu bilo dijete i da se desila ista stvar tko bi bio kriv?

p.s.
Da sam se htio ići striktno po propisima trebao sam ići cca 300m u suprotnom smjeru pa prijeći cestu na drugu stranu doći do Petrovaradinske opet prijeći cestu i vratit se 50m do odredišta. Znam da nije opravdanje ali iskreno tko bi išao tako.
k@p@k is offline  
Odgovori s citatom