Pogledaj jedan post
Old 15.04.2011., 19:42   #1685
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja čitala, i sad sam totalno u strahu, jer znam kakav je značaj autoimunih bolesti.

U obitelji sam imala reumatoidnih artritisa, ali reumatoidni faktor mi je u normali.

A kontraceptive ne uzimam, ali je istina da sam neposredno prije vađenja krvi pila dosta tableta protiv bolova, tableta za smirenje i sl., pa ne znam jel to moglo imati kakvog utjecaja.
Hm, reumatoidni artritis je jedna predispozicija. Stvar je u tom da kod svih RA ne mora biti R-raktor pozitivan. Dalje, obiteljska anamneza reumatoidnog artritisa govori u prilog da bliži srodnik ima veću šansu dobiti neku od autoimunih poremećaja, NE nužno reumatoidni artritis. Neki antikonvulzivi mogu imati utjecaj na ANA ali ne znam za lijekove za smirenje, pretpostavljam da misliš na Normabel ili Xanax, za te ljekove nisam čuo da mogu imati takav efekt ali nikako to nemoj prešutjel liječniku, čak i ako si uzela na svoju ruku tako da se nalazi mogu interpretirat najbolje moguće. Nekada se čak mogu naći i ta antitijela pozitivna a da osoba i ne boluje tako da...nije nužno strašno, treba pričekat. Najvažnije je da se osjećaš dobro, jel imaš sad neke tegobe ili neke znakove?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom