Pogledaj jedan post
Old 08.05.2013., 17:34   #15
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
a kako ti onda komentarišeš validan podatak da je aiša prilikom preseljenja 53. god. nakon hidžre imala 77 godina...
kao što rekoh ulema se ne može složiti u vezi broja aišinih godina jer predaje koje govore o aišinim godima imaju pouzdan lanac prenosilaca. međutim nedostak je što se radi o čovjeku koji je u trenutku prenošenja tog hadisa drugom prenosiocu bio senilan!

također njena sestra Hafsa je imala 100 godina kada je preselila...raspon njenih godina kreće se između 9 i 19...
Radi se o čuvenoj 'internet studiji' kojom se pokušava osporiti autentičnost sahih predaja o Ajšinim godinama,i ta studija mi je jako poznata ali je također i jako slaba.Možeš pronaći temu o Ajši na ovom forumu ili navesti na ovoj temi ako moderatori dozvole,pa ću ti lično dokazati zašto je neodrživa i zašto je nitko od ozbiljnih islamskih učenjaka današnjice ne koristi kao odbranu po pitanju Ajšinog slučaja.


Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
big Jasone...
ti imaš punu slobodu da slijediš ili da kritukuješ tumačenja islama koja potiću od wehabita...
Dokaži da su ova tumačenja koja iznosim to što tvrdiš-wehabitska!

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
ali ono što ne možeš je da takava učenja nama sunitima namećeš kao jedina validna
Sunniti prihvataju sve sahih zbirke hadisa a ti i još neki sa tobom ovdje to ne rade.

Kako si ti onda sunnit?


Jusuf Kardavi jasno kaže da oni koji tako postupaju poput vas (odbacuju sahih predaje) nisu sunniti nego mu'tezile!?

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
isto tako ja imam slobodu da kritikujem ono što oni pokušavaju napraviti od islama...
Imaš pravo ali se vidi koliko si uspješan u tome.

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
ja sam duboko svjestan da bi oni voljeli popaliti sve knjige koja se ne slažu sa njima... ali to opet nije islam

a ako već insistiraš da to jest islam onda opet nije sav islam.
Upravo bi vi voljeli revidirati hadiske zbirke i možda i paliti knjige koje su potpuno autentični izvor rane historije islama.Ovaj forum je pun takvih primjera sa vaše strane.Samo to nećete moći uraditi,moći ćete neukim u islamu prodavati vaša sterilna tumačenja islama ili na koncu prihvatiti činjenice koje dolaze iz islamske bašte a ne neke neprijateljske i tuđe.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom