Pogledaj jedan post
Old 05.12.2005., 17:08   #76
Vojnik;

Quote:
Tuzlak eto, nemoj više Allaha ti!
Tako mi Allaha necu od kad bude se prestalo pricato o islamu lazi, od kad bude izcesnuo sirk, kufr i bid'at. Kad se bude ispovijedao islam onakav kakav jeste, kad se bude drzali cvrsto tewhida, onda mozda necu vise.

Quote:
imjau hadisi koji za koje se može naći uporište za imame,
Znači li ti išta termin Qutb?
nemoj misliti da sam ja šije, ali ja samo nastojim da što bolje upoznam svaku Zraku u Islamu!
Sta za tebe znaci Kur'an i Sunnet i prve tri generacije muslimana ? Je li ti mislis da je Qutub bezgrijesan covjek i da je isti taj koji poznaje gajb, neuzubillah ?

Je li ti mislis da imami su bezgrijesni i da poznaju gajb ?

Ja nikoga ne slijedim slijepo, vec Kur'an i Sunnet mi je vodilja i ulema koja dokazuje svoje stavove na osnovu Kur'ana i Sunneta i prvih triju generacija muslimana.

I zelim da mi kopiras te hadise koji govore o SIJSKIM NEPOGRIJESIVIM imamima!

Quote:
Vjeruj mi, razlika izmađu šija i sunije nisu onolike koliko to tvrde tzv. šejhovi iz Saudije niti ovi što su instalirani po Bosni!
Ako ti smatras narod koji je dobrim dijelom u zabludi u BiH i uopce na Balkanu gdje im vjera nije ni na jeziku a kamoli u srcu i u praksi, ako njih smatras sunnijama i poredis ih sa sijjama i njihovim vjerovanjem koje je dobrim dijelom ubaceno od sijja medju njih kao i od sekte Fatimija, onda znaj dobro da si u pravu.

Sta znaci termin 'sunnija' ? To znaci onaj koji slijedi Sunnet Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve selleme, jer se na to misli i je li ti mislis da muslimani koji se tako zovu u BiH i sire slijede Sunnet Allahova Poslanika ? Oni cak i ne klanjaju FARZ namaze koji su im propisani u Kur'anu Casnome a kamoli da slijede Sunnet Allahova Poslanika, alejhisselatu ve selam!

Razgranici ti malo narod koji je dobrim dijelom u dalaletu od ljudi koji su SUNIJE prave tj. koji slijede Sunnetullah i Sunnet Resulullaha, s.a.w.s.

Ali ja govorim ovdje o Kur'anu, o Sunnetu, o izvoru vjere, a ne o sektama i ne interesuje me niti sejhovi iz Saudi Arabije niti iz BiH. Mene zanima IZVOR ISLAMA, sa kojeg je NAJCISTIJA voda, vojnice.

Quote:
to je bilo presudno za mene da u potpunosti odbacim vehabizam.

Halali mi, ali koliko god ja vehabije smatrao muslimanim ja ih ne mogu zvati tako časnim imenom kao što su selefije!
džaba ne mogu jer ovi današnji nisu ni blizu selefima!

Selefi su tražili znanje, a ovi današnji vode u mrak!

Napominjem da je ovo prvi posljednji put da na ovom forumu javno iznosim svoje mišljenje o vehabijama! ali ne mogu više da šutim!
Cekaj, sta ti je wehabizam sad ? Sta je to ? Gdje to pise u Kur'anu i Sunnetu ?

Ja sam Abdurrahman, hoces moju licnu kartu da ti posaljem preko maila ili vozacku ili sta vec ? Moje ime ne pise WEHAB vec ABDURRAHMAN! Ja ne pricam ovdje o wehabizmu vec o Kur'anu i Sunnetu.

Mene ne zanima to sto ti spominjes wehabizam, jer ja sa time nemam nista, ja govorim o Kur'anu i Sunnetu, o izvoru vjere a kad se o tome govori i ko god govori njemu se lijepi tiketa da pripada wehabizmu nekakvom, jel de ? Takvi su u tolikoj zabludi koji nadjevaju narodu nekakve nadimke, da bi mi bilo mrsko vidjeti ih na ulici ukoliko bih ih znao.

Vidis, kako si ti zaslijepljen nekakvim svojim posebnim ucenjem, gdje odma pricas o wehabijama nekakvim, a ja govorim o Kur'anu i Sunnetu.

Ako je nesto wrong u onome sto ja govorim s dokazima, dokazi mi to Kur'anom i Sunnetom i ispravnim misljenje ISLAMSKE ULEME prvih triju generacija!!!

I jos jednom: Ne spomini mi wehabizam, jer, ponavljam, sa time nemam nista, ja govorim na osnovu Kur'ana i Sunneta a tamo nigdje ne stoji da se molim mrtvima i da preko njih upucujem Allahu dovu. A ti ako dovis njima da oni dovu za tebe, to je tvoj licni problem i mozes reci da je to tvoj odabir koji svakako nema nista sa islamom i pri tome nemoj govoriti da je to ISLAM, jer nemas pravo na to. ALLAH, UZVISENI ti je to zabranio jer time bi LAZ iznio na Njega i Njegova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem!

Obozavam Allaha, dzelle sanuhu i slijedim Njegova Poslanika i ugledam se na najbolje generacije ovog ummeta, a ne obozavam i ne slijedim slijepo mevlane, sufi sejhove, nekakve tarikate. Ne obozavam tarikate i "sejha" na njemu vec ALLAHA, dz.s. jer On nema sudruga.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom