Pogledaj jedan post
Old 04.01.2014., 12:36   #7
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nevjerojatno da jedna takva totalna neznalica misli da može parirati stručnjacima koji imaju diplome i predaju na fakultetima.
usput, totalna neznalice, sa onim grafom BMW-a si si zabil takav autogol da bi svakog normalnog čovjeka bilo sram takve gluposti pisati.
da, grafovi su dobri ali je tvoje znanje mizerno a tumačenje potpuno krivo. i kad izvučeš zaključak "zato je ubrzanje bolje" samo dokazuješ koliko malo znaš o tome jer dokaza za takvu glupost nema.
laprdaš uprazno bez ičega konkretnog
graf BMW-a je dokazao ono što ja tvrdim cijelo vrijeme, a što ste vi negirali
da prilikom najvećeg ubrzanja u zoni rpm od najvećeg Nm do rpm na kojem je najviša snaga OPADA Nm a raste snaga, sa njom i bolje ubrzanje
vi ostali tvrdiste da Nm NE OPADA !!!!
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
već sam stavil ovo, nije na odmet ponovo dok neznalica ne shvati da se samo sramoti.
prati situaciju između 5. i 10. sekunde npr (skala od 0-25 sekundi ispod svakog grafa).
ili bilo kojeg drugog vremena.

cijeli dokument:
https://drive.google.com/file/d/0B-V...it?usp=sharing


sa porastom okretaja motora rastu brzina i prijeđeni put. između 5. i 10. sekunde je porasla samo brzina i prijeđeni put. snaga je isto rasla ali od toga je rasla brzina, a ne akceleracija.
sa svakim višim stupnjem mjenjača akceleracija je sve manja.
dobro, držat ću se sad ovog tvog primjera, da te sjebem, ali nemoj da bi bježao !!
dakle, kao prvo, PO MILIONITI put govorimo o ubrzanju 0-100 ili 60-100 km/h

opiši detaljno kako se odvija ubrzanje 0-100 km/h konkretno tog Opela kojeg si naveo.
a krenimo korak po korak!
prvo pitanje
1. na koliko sekundi i PREĐENIH metara ćeš biti kada budeš u I brzini na rpm gdje je najviši Nm, dakle ovdje konkretno kod Opela je to 4000
dakle, da ti bude jasnije, koliko si metara prešao i koliko sekundi potrošio dok si u I brzini došao do 4000 rpm na kojem ti je najviši Nm
drugo pitanje
2.šta ćeš dalje uradit? da li ćeš i dalje dodavat gas i povećavat rpm čime češ se približavat sljedećoj važnoj tački, onom rpm na kojem je najviša snaga, te mi pojasni šta se dešava sa Nm dok raste rpm i snaga

.....ili ćeš ušaltat u II jer po tebi na rpm na kojem je najviši Nm je najbolje ubrzanje, pa bi bilo logično /PO TEBI/ da ubaciš u brzinu više kako bi oborio rpm i time se ponovo nalazio na rpm na kojima je najviši Nm

odgovori na ovo prvo, pa ćemo nastavit dalje proces ubrzanja

još jedno: koliko METARA će preći ovo auto za tih 14 sekundi dok ne stigne od 0-100 km/h ???
ajde "fizičaru", da te vidim




ili hajmo i drugi primjer koji će biti možda još prezentniji a radi se o UBRZANJU 60-100 km/h

reci mi u kojoj brzini će najbolje ostvarit ovo ubrzanje donji motor VW 2.0 tdi





Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Ja sam mu već objašnjavao da između motora i kotača postoji mjenjač i diferencijal, ali to njega ne tangira ni pol posto. Uporan je u svojoj tvrdnji da je jedino bitna snaga i možeš ti njemu i crtati dijagrame vučne sile na kotaču, ali nema svrhe. On i dalje ko pokvarena ploča ponavlja snaga, snaga, snaga, ...
da mjenjač nema puno veze pokazuje i ovaj primjer gore, ubrzanja 60-100 koje će se obavit u JEDNOJ-ISTOJ brzini, plus razglabalo se i ranije, gdje je pokazano i primjerom elektro-auta koje dakle uopšte nemabrzina
elektro BMW i3 ništa bolje ne ubrzava od klasičnih auta, već je za ubrzanje presudna snaga !!!!

BMW i3 170 KS/250 Nm 7,2 sec 1195 kg
BMW i118 170 KS /250 Nm 7,4 sec 1270 kg
BMW 320i 170 KS/250 Nm 7,6 sec 1365 kg

ubrzanja su slabija tačno za onoliko koliko auto ima veću masu !!!!

i opet dizelaš
BMW 320d 163 KS/ 380 Nm !!!! i 8 sec (0-100 km/h)
i pazi sad ovo
verzija 320d sa 184 KS i istim 380 Nm postiže 7,5 sec

Zadnje uređivanje Bošnjo 44 : 04.01.2014. at 13:17.
Bošnjo 44 is offline