Pogledaj jedan post
Old 04.10.2004., 10:52   #17
Quote:
Krkan kaže:

koliko crkvi svetog ante ima u bosni?
Pa evo i ja sam iz Bosne ali ne znam za sv. Antu...ne zato sto ne postujem vjerske osjecaje i obicaje drugih vec jednostavno nisam imala priliku ni potrebu da znam za to.

Ravana...sta hoces da kazes sa tim "nadobudni cistunci"?
Ja ne znam odakle tim ljudima saznanje da islam podrzava svece,moji izvori su Kur'an i hadis,jedino relevantno za jednog muslimana.
Kur'an i hadis kazu da je to strogo zabranjeno,ko (od muslimana naravno) ipak pohodi takva svetista cini grijeh pridruzivanja druga Bogu,taj grijeh izvodi iz islama i taj covjek vise nije musliman.
To je stav islama,uopce mi nije namjera da nekom govorim da je pogresno vjerovati u svece,praviti svetista od njihovih grobova,zaista nije,jer postujem da ja to dio katolicanstva kao vjere i postujem pravo svakog da bude pripadnik koje god hoce religije i da svoju vjeru ispovjeda kako zeli ali djevojka je postavila temu jer je zeljela da zna stav islama,i ne vidim potrebu da me neko ubjedjuje da je taj stav pogresan jer ni ja nikoga ne ubjedjujem u suprotno.
Priznajem razlicitosti i postujem ih.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom