Pogledaj jedan post
Old 07.03.2013., 13:52   #3104
Quote:
beka kaže: Pogledaj post
pa znaš ono sređuju se papiri pa sve muhe jednim udarcem. ovo me zanima više pravno. da li je vlasnik zemljišta ujedno i vlasnik svih objekata koji se na njemu nalaze makar nisu upisani u zk i katastar. i bez obzira na građevinsku, ne mogu to upisati bez uporabne, tako veli zakon.
Jel znaš koliko košta usluga ovlaštenog geodeta, koji će ti izraditi geodetski elaborat za ucrtavanje u katastarske mape? Prvo odi na GeoportaL, pronađi tamo svoju kat. česticu, i pogledaj što je na katast. digitalnoj podlozi ucrtano od tvojih postojećih objekata. Na stranicama Katastar.hr možeš vidjeti što se od objekata vodi na popisu na toj parceli.

Gruntovnica je opet posebna priča, tamo moraš platiti još cca. 1500 kn, za upis onoga što katastarski već stoji upisano na tebe.

A kad (tj. ako) se izrađuje (snima) novi katastar za određeno područje, onda ti sve to o državnom trošku naprave geodeti. Iza novog katastra po zakonu treba izraditi i nove grunt. knjige, i to se također izradi o državnom trošku.

Sve u svemu, kod mene su izradili nove katastre, za kuću i za vinograd, prije par godina, i ja sve to lijepo imam sređeno o njihovom trošku. Zašto bi netko drugi trebao plaćati tolike novce, za ono što je dužnost države, i njihovih službi?

I zašto ja sad moram retroaktivno legalizirati garažu na dvorištu, ako je u vrijeme gradnje te garaže bila dozvoljena izgradnja pomoćnih objekata do 50 m2 bez građ. dozvole, uz legalni glavni objekat ?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 07.03.2013. at 14:00.
champ is offline  
Odgovori s citatom