Pogledaj jedan post
Old 15.09.2008., 20:54   #8
Glupost su ti rekli i gluposti su činili. Pas na više načina komunicira, govorom tijela, zavijanjem, lajanjem...

Mnogi psi zavijaju od tuge (to sam dosta viđala u azilu), neki zavijaju jer im je to u genima, a moja kujica zavija kad mi zavijamo (i pjevamo)-to je njen način komunikacije i povezivanja sa nama, svojim čoporom.

I sam kažeš da ti se učilo da se boji. Možda je nešto prošlo pokraj dvorišta što ga je uplašilo, možda je čuo neki zvuk (psi se boje npr. pucnjave). Vjerujem da zavija kad je sam. Možda vas doziva. Psi su jako vezani za svoj čopor i žele biti s njim, a ostavljanje u dvorištu je odvajanje od čopora. Ako ga puštate u kuću, onda neće biti problema, a ako želite da bude isključivo u dvorištu, bojim se da ćete morati živjeti sa njegovim glasanjem. Nije to ništa opasno ("po psa i okolinu"), može vas samo živcirati.

Jeli kastriran? Možda se neka kujica tjera? Možda i drugi zavijaju u susjedstvu, pa im se pridruži (moja laje kad joj laje frendica iz kuće do)? Mislim da vam on nešto pokušava reći, zbog nečeg negoduje.

A kopanje je isto najnormalnije. Rijetki psi ne kopaju. Također ništa opasno, osim po cvijeće. Dobro ga išetaj i istrči, pa će noću spavati, a ne kopati i zavijati.

Ako je pas mlad, noramalno je da sazrijeva i da se više ne ponaša kao štene. Uz odgoj i odgovarajuću njegu, bit će dobar i odan prijatelj.

I vjerujem da sve zanima... Ako imaš neke linkove o "ubijanju pasa jer zavijaju", spominješ da si čitao o tome, molim te postavi nam tu. Baš me zanima ta logika.
A ti koji su ubijali pse zbog ovog "problema", treba spriječiti da ikad više imaju pse jer očito nemaju ni znanja ni ljubavi za njih.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom