Pogledaj jedan post
Old 16.04.2003., 23:28   #20
Re: Zena u islamu

Quote:
rambi kaže:
"Na papiru" nema, ali ima u zivotu. Zato isto mislim da, kad misionarite, ipak morate zene upozoriti na to sto ih ceka prije nego odluce naseliti se, npr., u Jordanu. Gledala sam nedavno emisiju na C-Spanu o borbi Amerikanki za njihovu otetu djecu (ocevi su mnoge, po razvodu, doslovno oteli i odveli u Saudijsku Arabiju, iako je brak bio sklopljen u SAD-u, po americkim zakonima). Neka su djeca naknadno prisilno vjencana, ali su uspjela pobjeci... My point is - ne moze se nijedna religija gledati samo po tome sto pise u njihovim svetim knjigama, jer se u svakoj vjeri ocitava i kultura u kojoj je ista nastala.
Upravo to ne moze se svaka kulruta gledati kroz religiju.Ucenje o nekoj religiji izvorno se crpi iz 'maticne knjige' ,u ovom slucaju Kur'ana i serijata.Ako nekih obicaja nema u tome onda je suludo to povezivati sa religijom...zar nije?E sad ti malo pretjerujesh sa tom pricom o diskriminaciji, jer ocigledno jevreji nastoje da sve islamsko sataniziraju , a to je apsurd...ok da sad ne bi krenuo u 'protu napad' necu navoditi primjere iz izraela , i diskriminaciju u Izraelu(sta je sa subotom za ne-zidove u Izraelu?)

Uglavnom i ta 'teorija' o misionarenju mi je dosadila.Uglavnom javih se na ovu temu jer volim kritiku, ali izgleda da sam opet na 'optuzenickoj' klupi za misionarenje?Ok log off ,ne javih se ja vishe mislio sam da si dam josh koju sansu al vidim ista stvar.
Adura is offline  
Odgovori s citatom