Pogledaj jedan post
Old 23.07.2007., 00:10   #3
Quote:
Ti prvo trebaš definirati kaj znači "kompleksnije" izvan ovog svemira. Pošto to nemožeš jer neznaš kako izgleda bilo što izvan ovog svemira, nemožeš niti reći da je on ili više ili manje kompleksan od nas. Jer ti uopće neznaš postoji li uopće pojam "kompleksnost izvan ovog svemira i njegovih zakona.

Tako da je zaključak da mi sami od sebe nismo mogli nastati, a pošto isto tako nemožš definirati "nastanak" ili "postojanje" izvan ovog svemira, bespredmetno je pitati se kako je naš stvoritelj nastao.
Ovo tvoje filozofiranje mi jako vuče na postmodernističke kenjarije koje "dobro zvuče", ali ništa konkretno ne znače.

To je vrlo slično kada kašeš da je bespredmetno razgovarat postoji li stvoritelj u Japanu, pošto rič "stvoritelj" u Japanu ništa ne znači. Aj nije isto, al blizu.

A jednako bi se tako moglo reć da ti nemoš tvrdit da postoji bog izvan ovog svemira, pošto ti ne znaš šta pojmovi "bog" i "postojanje" označavju izvan ovog svemira, pa je bespredmetno raspravljat o tome.

Quote:
Niti ID nije nastao zbog nedostatke dokaza. Dok recimo evolucija uopće nema dokaza...
Znaš da na interneti pustoji lista 100 najglupljih kreacionističkih prosera? Ovakva slična izjava je rangirana vrlo visoko na listi.

Pretpostavljan da je i dinosaure postavija bog da testira našu vjeru, a?

Aj pokušat ću bit ozbiljan. Teorija evolucije je nastala kad je Darwin u svom trogodišnjem putovanju peromatranjem i skupljanjem dokaza doša do nje. Znači nastala je ka produkt(zadnji korak) njegovog skupljanja dokaz i promišljanja. A od tada do danas su svi novi dokazi koje smo pronašli zahvaljujuću boljoj tehnologiji potvrdili njegov zaključak(recimo DNK analiza).

Quote:
OK, daj mi jedan.
Ljudi, čimpanze i gorile imaju 98% istih gena, dok orangutani i giboni imaju 95% istih gena ka mi troje. To je na primjer potvrda teze da smo se mi, skupa sa ostalin vrstama majmuna, razvili od istog pretka(baš kako je i prijašnja teorija, razvijana na bazi promatranja kostura, zaključila).


Quote:
Ne, nije činjenica jer nemaš dokaza, a ID se sigurno na ruši od početka jer ne ide logikom kojom si ti zamislio da ide.
Prestani se pravit budala, aj. Od fosila, pa do DNK analize imaš miljun dokaza koji idu u prilog evoluciji.

Vrime je da ti ponidiš jedan jedini koji ide u prilog kreacionizma.
JATION is offline  
Odgovori s citatom