Pogledaj jedan post
Old 27.04.2015., 10:24   #92
Quote:
peekaaboo3 kaže: Pogledaj post
ha, dobro, svatko ima svoj "način i interpretaciju" polaska u prvi razred...
možda na kraju za dijete bude i bolje tako kao što si opisala...prije se osamostali....tko zna...
no hard feeelings...
vecina roditelja daje dijete u boravak jer dijete od 7 godina ne moze biti samo kod kuce, ili je okruzeno opasnijim prometnicama pa se roditelji ne usude sami pustiti dijete kuci. i vrlo vjerojatno, dijete od 7 godina se nece samo sjetiti pisati zadacu.

meni je glupo prozivati roditelje,da su losi, ulijevati im osjecaj krivnje, samo zato jer rade do 16-17 i dopustaju da se netko drugi bavi zadacom njihovog djeteta.
iskreno, briga o opismenjavanju, meni je manje zlo, nego pustiti da ti odgajtelji u vrticu uce dijete jesti zlicom, brisati nos, guzicu, obaciti papuce, odnosno, usvajati i uvjezbavati osnovne higijenske navike...a realno to rade.
nemaju svi roditelji kapaciteta za poducavanje skolskog gradiva, niti moraju imati, dok bi za ove osnovne higijenske morali imati (i znati)
pa ipak, djeca u vrticu nauce hrpe toga, a definitivno uvjezbajuvise nego doma...i uglavnom, ne zato jer roditelji to ne rade sa njima, nravno da vecina i radi, nego realno, zato jer su djeca 8-10 sati u vrticu, a nekih 4-5 (budnih) sati sa roditeljima.
djeca nam jesu institucionalizirana, sto god mi pricali o tome.
jer roditelji rade.
mislim da nitko normalan ne bi dao otkaz/uzeo neplaceni dopust da moze sa dejtetom nakon skole pisati zadacu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom