Pogledaj jedan post
Old 08.03.2009., 00:26   #20
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
tehničku caku. ti si rekao da te gume "ne pašu" na taj auto, pa pitam zašto? ako si htio reći da po zakonu ne smije voziti na gumama koje nisu upisane u knjižicu, ok, ali on i dalje (fizički)može voziti na tim gumama. postoji li neki fizički/tehnički razlog zašto se te gume ne mogu, ili ne bi trebale koristiti na tom autu, ili jednostavno piskaraš?
normalno da u prvom redu piskaram jer "ne laje pas za selo"
kao prvo,nesmije staviti tu gumu jer zakonski nije dozvoljena za njegov auto,sto nema veze sa tim sto nije upisana u knjizicu vec sa tim sto ta guma sam po sebi nema odobrenje za taj auto.
drugim rijecima,svaki proizvodjac felgi i guma testira svoje proizvode za sve moguce aute i ako taj proizvod ispunjava tehnicke kriterije koje zadaje zakonodavac onda taj proizvod dobije homologanizaciju ili ABE ili kako se vec u kojoj drzavi zove,tako da taj proizvod zakonski moze staviti na odredjeni auto.
uz ova odstupanja koja si ti nabrojao jos cu dodati jedno vrlo vazno i za zakon naj bitnije;ove gume koje je on naveo imaju prilicno manji opseg,znaci taho ce mu pokazivati manje neko sto se stvarno vozi sto je zakonom zabranjeno.
sto se tice tehnicke mogucnosti;moze ih voziti bez problema.
ja sam jednom dao svom tastu gume i felge iz moje S klase i on ih je stavio na mercedesa 124 ,na pocetku su malo strugale ali kad su oslajfale plasticnu muldu bile su Ok,cak ni na tehnickom nisu nista prigovarali
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom