Pogledaj jedan post
Old 22.11.2007., 13:32   #15
Quote:
keana kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Mene zanima nekoliko stvari pa ako dobijem koji odgovor, super:
...

ne znam odgovor na sve ali evo mogu ti reci svoja iskustva sa svojim djedom i bakom

1. ne znam za taj lijek, ali znam da je na djedu aricept jako dobro djelovao, (smanjenje halucinacija i prisjecanje nekih stvari i opcenito bolje funkcioniranje)

2.sredstva za smirenje je baka dobivala i u pocetku su djelovala cak prejako bas bi ju umrtvila, ali se desavalo da je to sredstvo sve krace djelovalo, pa se pocela buditi po noci sve ranije, uglavnom ja sam ih vidjela kao dosta lose rjesenje, ali pomagalo je djelomicno suzbiti te napadaje zivosti i agresije

3.da postoje dnevni boravci u starackim domovima (iako ne svima) pod nadzorom medicinske sestre i ponekad psihologa ili tako nesto (ali koliko znam cesto su velike liste cekanja za mjesto)

4.ajoj, ovako jedna osoba se nikako ne moze brinuti za bolesnika pred kraj, sa bakom je bilo koma, moji roditelji zajedno sa dedom (koji je tada bio zdrav) i uz moju povremenu pomoc smo dosli na rub snaga, sa dedom je bilo nesto lakse jer nije bio agresivan i primili su ga normalno u dom (privatni sa medicinskom sestrom),
zadnja faza bolesti kod obadvoje je bila nepokretnost, nemogucnost govora i problemi s uzimanjem hrane, a za to je jednostavno neophodna strucna i medicinska njega,
nesto prije te zadnje faze kod dede je samo bila pojava izrazite depresije, povucenosti i trebala mu je pomoc pri kretanju iako je mogao hodati, trebao je brigu otprilike kao i malo dijete i to se dalo izvesti uz dnevni boravak i nas nekoliko doma koji smo naizmjence se brinuli za njega,

sa bakom je bio veliki problem sto je prije nego je ostala nepokretna bila jako ziva i na mahove agresivna i svi doma smo nastradali od toga (nespavanje, deda je bio udaren par puta i svi smo fizicki bili premoreni, a o psihi da ne pricam) i ona je do nepokretnosti bila doma i ne znam da li bi ju ijedan dom takvu primio, eventualno uz jake sedative, a to smo pokusavali svesti na minimum

5. kako se pomiriti, ne znam
meni to nije uspjelo, prolila sam suza i suza i jako je tesko, cak i sada kad ih vise nema...
hooray is offline  
Odgovori s citatom