Pogledaj jedan post
Old 31.01.2012., 07:47   #150
Quote:
Dariaaa kaže: Pogledaj post
Poštovani,

molim Vas, možete li mi pomoći odgovorom? Zanima me, da li ured za katastar mora izdati fizičkoj osobi kopiju katastarskog plana iz bilo koje tražene godine, npr. od 1960. pa dalje? I ako da, po kojem zakonu imamo pravo na navedeni izvadak?

Hvala .
Mora, članak 159. ZUP-a.

Quote:
kilimanju3 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li na pravom mjestu- gdje god dođem nitko mi ne zna reći... ima 6 godina da tražim građevinsku dozvolu-odnosno rješenje o uvjetima gradnje (kuća manja od 400m2), gradimo na selu- građevinska zona gdje cesta uopće nije bila ucrtana, parcela do moje nije bila ucrtana kako treba te vodovodna mreža za koju čekam da se potpiše ugovor o gradnji već godinu dana a bez toga ne mogu dobiti suglasnost od vodovoda da mi se napokon uruči rješenje o uvjetima gradnje. No, 2009. godine počela sam graditi bez dozvole digla podrum i kat- veća kvadratura od dozvoljene i prije mjesec dana visoko potkrovlje. Kuća mi nema zatvore (prozore i vrata) te samim time mi referentica nije mogla izdati rješenje o izvedenom stanju jer kuća nema struju i vodu- nije useljiva). Na orto-foto snimci je moja kuća vidljiva i zanima me hoće li meni doći poziv za legalizaciju-tj. hoću li je ja moći legalizirati iako na dan 21.6.11. moja kuća nije bila useljiva ali je veći dio grubih građevinskih radova bio obavljen? U međuvremenu sam kupila još 2 čestice zemljišta oko kuće tako da mi sad izgrađenost terena iznosi 28%, ali još nisam spajala parcele. referentica mi je savjetovala da nastavim s rješenjem o uvjetima gradnje, ali da ju legalizirati neću moći dok se zakoni ne izmjene. UNAPRIJED HVALA!!!!
Legalizirati se može i nedovršena zgrada, ali samo ako je u skladu s prostornim planom i samo ono kaj je vidljivo na DOF-u. Znači išlo bi rješenje o izvedenom stanju za ono kaj je izgrađeno do 21.06. i poslije rješenje o uvjetima građenja za dogradnju potkrovlja.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom