Tema: Švicarska
Pogledaj jedan post
Old 03.10.2010., 12:02   #1987
Mnogi od nas nisu spremni, neznaju ili ne žele razdvojit nacinalnu-rasnu-vjersku pripadnost i zakon.
Svaka suvremena drzava u svom ustavu ima dio koji kaze da zakon ne pozna vjeru,naciu, etnicku pripadnost i da se odnosi na sve ljude a ljudi smo svi ne samo žene, muški, hrvati, srbi, makedonci, austrijanci, nijemci italijani švicarci itdd. A to isto stoji i u povelji UN-a na koju se rado mnogi popzivaju kad ima zatreba. Trebat će još stotine godina da ljudi shvate da zakon u demokratskom društvu nije i nesmije biti rađen za neku naciju ili vjeru, boju kože itd nego za ljude koji bi pred tim istim zakonom trebali biti isti i zvati se samo ljudi a i imenom i prezimenom a ne amerikanci, hrvati, albanci itdd.. Ali ako mi sami uz pomoć medija stalno podržavamo takav način ophođenja da sve svodimo na naciju ili vjeru ili boju kože a većinom prema manjinama, pa što onda očekivati od vlasti koju su izabrali ti isti ljudi koji se često pozivaju na onu staru pred zakonom svi isti, ali dali mi baš to i misle to je već drugo pitanje.

http://www.blick.ch/news/schweiz/zue...zu-nett-157784

Na žalost u ovom je primjeru jedna mlada 17 godišnja osoba završila tragično u auto udesu gdje su se utrkivali. Čovjek je kriv 100% i tu nema diskusije ali pisac teksta ovdje pretvara ovu tragičnu temu u raspirivanje mržnje prema strancima i prvo naslovljava tekst (izvlaci iz konteksta ono što je rekao krivac koji je prouzrocio smrt) "Za nas strance je Švicarska predobra" i na kraju pravi ispitivanje sa naslovom. Dali je švicarska stvarno predobra za strance i gdje preko 90% kaže da jest. A mislim da su tu ipak većinom glasovali domaći. To je kao kad bi mene pitali dali je Marku Markoviću u Hrvatskoj dobro a ja bih rekao jest iako nemam pojma tko je to i kako taj isti živi. Ali nebitno samo želim naglasit da je krajnje vrijeme da ljudi počnu razmišljati svojom glavom a ne povodit se za kojekavim "BUM" naslovima u bilo kojim novinama ili na tv ili radiu. I na kraju nije kriva nacija ili vjera ili boja kože nego jedinka čovjek imenom i prezimenom ili više jedinki ljudi muških ili ženskih imenom i prezimenom.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom