Pogledaj jedan post
Old 27.07.2017., 11:05   #49
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo i krasno ako imaš neki početni kapital za ulaganje koji ne nastaje čarobnim štapićem. Osim ako nemaš debelokožnog djeda Donalda da ti donira kojih par desetaka tisuća € da se dete igra. Moraš prvo zaraditi lovu da bi ju mogao obrtati.

Kako to izvesti u ovom vrlo ograničenom gospodarstvu bez da si u kompi sa politikom ili podzemljem i ja bih volio znati.
Imamo priliku u firmi raditi u inozemstvu kod gazde 3-3 (3 tjedna radimo doma, 3 tjedna vani)...ok, trenutno je ta opcija na čekanju zbog raznoraznih komplikacija sa radnim dozvolama i tako, ali će biti opet moguće kroz nekih godinu dana...dnevnica je 50€ (nije nešto, ali je opet dodatna zarada), znači u prosjeku sam pola mjeseca tamo, pola doma, i recimo neka mi ostane 30€ od toga, a ostane i 40 jer plaću ne diram dok sam tamo...ako bi već živio tako onda bi mi i puno lakše bilo uzeti nekog cimera/podstanara što je još nekih 150-200€ mjesečno...znači sve skupa oko 750€ dodatne mjesečne zarade...kroz 2-3 godine, eto tih tvojih par desetaka tisuća eura (osim ako nisi mislio na iznos bliže 100.000)...samo meni to ništa ne znači, ako ja onda ne znam što ću sa tih par desetaka tisuća eura...za kupiti nekretninu/graditi nešto je puno premalo, da stoje na banci oročene i da dobijam tih 3% godišnje mi nema smisla...puno je to odricanja, i pasji život tamo na nekom selu u inozemstvu za nešto što mi ne unapređuje život na značajan način, ako me shvaćaš...zato sam i otvorio ovu temu, da vidim što bi se moglo učiniti s tom potencijalnom lovom i da se lakše odlučim na takav ili sličan pothvat
Happy Psycho is offline  
Odgovori s citatom